ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه زیست بوم فناوری مکران
همراه ما باشید

ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه زیست بوم فناوری مکران

ایجاد  زیرساخت های لازم برای توسعه زیست بوم فناوری مکران

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: با ایجاد پارک علم و فناوری مکران و تعامل‌ها برای توسعه نوآوری منطقه آزاد چابهار، امروز این منطقه به زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی پیوند یافته است.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: با ایجاد پارک علم و فناوری مکران و تعامل‌ها برای توسعه نوآوری منطقه آزاد چابهار، امروز این منطقه به زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی پیوند یافته است.

به گزارش آی سی تی نیوز و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در حاشیه سفر یک روزه به منطقه آزاد چابهار گفت: سال گذشته تفاهم نامه همکاری برای ایجاد منطقه آزاد چابهار امضا شد و امروز زیرساخت های لازم برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در این منطقه فراهم شده است. 

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری عزم بخش‌های گوناگون استان را زمینه‌ساز توسعه اقتصاد دانش‌بنیان استان دانست و ادامه داد: اگر چه هنوز در ابتدای مسیر قرار داریم اما نکته مهم همدلی ایجاد شده میان مسئولان استانی است. 

ستاری با تأکید بر این‌که نیروی انسانی جوان و خلاق مهم‌ترین محور توسعه اقتصاد دانش‌بنیان به شمار می‌رود، افزود: محور قرار دادن جوانان خلاق و دانش‌آموخته، باعث رونق اقتصاد دانش بنیان می شود. جوانان تحصیلکرده و نوآور در این اقتصاد پایه و اساس هستند.

وی با اشاره به این‌که امروز راه‌اندازی پارک علم و فناوری مکران، این منطقه را به زیست‌بوم نوآوری پیوند داده است، ادامه داد:  اتفاقات خوبی در حوزه رونق زیتس بوم نوآوری  رخ داده است و تا 3 ماه آینده 10 هزار متر مربع به فضای این پارک علم و فناوری  افزوده می شود. 

ستاری ادامه داد: برای همکاری برای این موضوع در هر یک از شهرهای استان آمادگی داریم تا کل هزینه های بازسازی، اشتغال شرکت ها را پرداخت می کنیم.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه