جزییات نحوه دریافت پروانه ماینینگ
همراه ما باشید

جزییات نحوه دریافت پروانه ماینینگ

جزییات نحوه دریافت پروانه ماینینگ

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت:براساس آئین‌نامه، افراد می‌توانند پروانه استخراج رمزارز کسب کنند و افرادی که از قبل فعال بودند، تقاضای خود را ثبت کرده و کسب و کارشان به یک کسب و کار رسمی تبدیل می‌شود.

معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت:براساس آئین‌نامه، افراد می‌توانند پروانه استخراج رمزارز کسب کنند و افرادی که از قبل فعال بودند، تقاضای خود را ثبت کرده و کسب و کارشان به یک کسب و کار رسمی تبدیل می‌شود.

امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات اظهار کرد: در جلسه پیشین هیأت وزیران آئین‌نامه استخراج رمزارز پس از تائید کمیسیون مجلس به تصویب رسید، طبق این آئین‌نامه وزارت صنعت معدن و تجارت مسؤولیت صدور پروانه را بر عهده دارد.

وی افزود: همچنین بخش استانداردهای برق  و نیرو به وزارت نیرو مرتبط است و استانداردهای تکنولوژی به عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گذاشته شده است.

معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات تاکید کرد: بر همین اساس وزارت ارتباطات باید استانداردهای تکنولوژی رمز ارز را تعیین و به اطلاع برساند.

* فرصت برای ثبت تقاضای افراد فعال پیشین

وی تاکید کرد:  قاعدتا منطبق با آئین‌نامه افراد می‌توانند متقاضی داشتن پروانه استخراج رمز ارز شوند و فرصتی نیز داده می‌شود تا افرادی که قبلا در این حوزه فعالیت می‌کردند به صورت رسمی تقاضای خود را ثبت کرده و کسب و کارشان را به یک کسب و کار رسمی تبدیل کنند.

لازم به ذکر است، پیش از این طبق آیین نامه مصوب هیأت وزیران، استخراج رمزارزها براساس قانون امکان پذیر است و وزارت ارتباطات مسؤول تدوین استانداردسازی تکنولوژی آن شد.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه