اپل پنسل به آیفون 11 می‌آید
همراه ما باشید

اپل پنسل به آیفون 11 می‌آید

اپل پنسل به آیفون 11 می‌آید

آی‌سی‌تی‌نیوز - یکی از ویژگی هایی که امسال کمتر به آن پرداخته شده، احتمال پشتیبانی آیفون امسال از قلم لمسی است. اپل سپتامبر سال 2015 برای اولین بار از قلم لمسی Apple Pencil رونمایی کرد. از آن زمان تاکنون این قابلیت را فقط در آیپدهای کمپانی کوپرتینویی دیده بودیم. بنابراین اگر این شایعه صحت داشته باشد تغییر شگرفی در استراتژی های اپل خواهد بود.

یکی از ویژگی هایی که امسال کمتر به آن پرداخته شده، احتمال پشتیبانی آیفون امسال از قلم لمسی است. اپل سپتامبر سال 2015 برای اولین بار از قلم لمسی Apple Pencil رونمایی کرد. از آن زمان تاکنون این قابلیت را فقط در آیپدهای کمپانی کوپرتینویی دیده بودیم. بنابراین اگر این شایعه صحت داشته باشد تغییر شگرفی در استراتژی های اپل خواهد بود.

شرکت تحلیلگر Citi Reseach شایعه پشتیبانی آیفون بعدی از اپل پنسل یا قلم استایلوس را مطرح کرده. این شرکت با آنالیز وضعیت مالی شرکت ها، قابلیت های محصولات آینده آنها را پیش بینی می کند.

در گزارش شرکت مذکور علاوه بر احتمال پشتیبانی آیفون 11 از اپل پنسل، به ویژگی های دیگری که احتمالا در آیفون 11 خواهیم دید هم اشاره شده است؛ مثلا اینکه نمایشگر آیفون 11 ها مشابه صفحه نمایش های آیفون XS، آیفون XS Max و آیفون XR فعلی خواهند بود.

از دیگر شایعاتی که در گزارش این شرکت آمده می توان به افزایش ظرفیت باتری در آیفون های امسال و عرضه دو مدل گرانقیمت تر با دوربین سه گانه اشاره کرد. احتمالا دوربین سلفی 10 مگاپیکسل و دوربین پشتی 14 مگاپیکسل خواهد بود.

شرکت مذکور در ادامه گزارش خود پیش بینی کرده که اپل در نحوه قیمت گذاری آیفون های امسال تغییری ایجاد نخواهد کرد. بدین ترتیب جانشین آیفون XS به قیمت 999 دلار، جانشین آیفون XS Max به قیمت 1099 دلار و جانشین آیفون XR به قیمت 749 دلار به بازار عرضه خواهند شد.

شایعات زیادی پیرامون قابلیت های آیفون 2019 مطرح شده اند؛ از احتمال عرضه با لنز فوق عریض مخفی گرفته تا احتمال استفاده از پورت USB-C در این محصول. اگر خاطرتان باشد سال گذشته شایعه پشتیبانی آیفون XS آیفون XS Max از قلم لمسی اپل مطرح شده بود ولی در نهایت آیفون های سال قبل بدون پشتیبانی از این قلم به بازار آمدند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه