تصویب آیین نامه دولتی برای استخراج ارز رمز
همراه ما باشید

تصویب آیین نامه دولتی برای استخراج ارز رمز

تصویب آیین نامه دولتی برای استخراج ارز رمز

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: دولت آیین‌نامه‌ای تصویب کرده که مربوط به استخراج رمز ارزهاست در حالی که بخش رمز ارز و ایجاد آن و توکن‌ها از موضوعاتی است که توسط بانک مرکزی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: دولت آیین‌نامه‌ای تصویب کرده که مربوط به استخراج رمز ارزهاست در حالی که بخش رمز ارز و ایجاد آن و توکن‌ها از موضوعاتی است که توسط بانک مرکزی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

امیر ناظمی معاون معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به سطح بندی رمز ارزها توضیح داد: آنچه که در جامعه به عنوان رمز ارز شناخته می‌شود دارای سه سطح کاملا جداگانه است که باید در ابتدا این قضیه برای مخاطبان شفاف‌سازی شود.

وی افزود: فناوری رمز ارزها دارای سه سطح تکنولوژی بلاک چین، رمز ارز و ماینینگ یا استخراج رمز ارز است که موضوعی که در حال حاضر مورد بررسی قرار گرفته سطح سوم است. 

ناظمی تاکید کرد: آئین‌نامه‌ای که دولت به آن پرداخته استخراج رمز ارزهاست در حالی که بخش رمزارز و ایجاد آن و توکن‌ها از موضوعاتی است که توسط بانک مرکزی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین منتظر پیشنهادات بانک مرکزی هستیم ولی در حال حاضر وزارت ارتباطات روی موضوع ماینینگ یا استخراج رمزارز فعالیت می‌کند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه