امنیت اینستاگرام با ویژگی جدید رو به خطر است
همراه ما باشید

امنیت اینستاگرام با ویژگی جدید رو به خطر است

امنیت اینستاگرام با ویژگی جدید رو به خطر است

آی‌سی‌تی‌نیوز - به گزارش اسپوتنیک، اینستاگرام در حال توسعه یک ویژگی برای حفظ آسان تر پروفایل ها برای صاحبان چندین حساب کاربری است.

به گزارش اسپوتنیک، اینستاگرام در حال توسعه یک ویژگی برای حفظ آسان تر پروفایل ها برای صاحبان چندین حساب کاربری است.
این نوآوری "حساب اصلی" نامیده می شود و به شما اجازه می دهد تمامی صفحات دیگر خود را به آن متصل کنید. بنابراین، در حین فرایند authorization، برنامه به طور خودکار به پروفایل های مربوط به حساب اصلی وارد می شود و نیاز به حفظ تمام حسابهای کاربری و رمزعبور نیست.
درهمین راستا «ایشان آگراوال» محقق شبکه های اجتماعی، وجود یک کد برای ویژگی به نام App Lonking در فایل های APK نسخه آلفای اینستاگرام در اندروید را به افشا کرده است. مشخص شده است که می توان حداکثر سه صفحه را به "حساب اصلی" متصل کرد.
کارشناسان هشدار می دهند که این نوآوری ممکن است تأثیر منفی بر امنیت داشته باشد، زیرا به گفته کد نویسان فردی که رمز عبور حساب اصلی را می داند قادر به مدیریت تمام پروفایل های مرتبط با آن خواهد بود.
نمایندگان شرکت اینستاگرام هنوز به صورت رسمی درباره این اطلاعات اظهار نظر نکرده اند. این در حالی است که شبکه اجتماعی فیس‌بوک هم اکنون از قابلیت پشتیبانی از دو حساب کاربری را دارد و این امکان وجود دارد که چنین شرایطی در اینستاگرام نیز مهیا شود.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه