قطعات مک پرو باید در آمریکا ساخته شود
همراه ما باشید

قطعات مک پرو باید در آمریکا ساخته شود

قطعات مک پرو باید در آمریکا ساخته شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - ترامپ با لحنی تند در توییت خود گفت:

ترامپ با لحنی تند در توییت خود گفت:

«اپل برای قطعات مک پرو که در چین ساخته می شوند معافیتی نخواهد گرفت و این تعرفه ها کمتر نخواهند شد. اگر تعرفه نمی خواهید، این قطعات را در آمریکا بسازید.»

اوایل ماه ژوئیه، اپل درخواستی به دفتر نماینده تجاری آمریکا داد تا برخی قطعات چینی از لیست تعرفه های 25 درصدی خارج شوند. در این درخواست به طور مشخص به مک پرو اشاره ای نشده بود ولی با توجه به گزارشی که بلومبرگ هفته پیش منتشر کرد، قطعات ذکر شده در این لیست با محصول کمپانی کوپرتینویی همخوانی دارد.

از قطعات درخواست شده در لیست درخواستی اپل می توان به صفحه گرمایشی پردازشگر، یک ماژول پردازشگر گرافیکی و یک فریم و قاب کامپیوتر که مخصوص کامپیوترهای دسکتاپ هستند، اشاره کرد. علاوه بر این موارد این کمپانی برای تعدادی از لوازم جانبی محصولات خود مثل Magic Mouse 2 و Magic Trackpad 2 نیز درخواست معافیت کرده بود.

این اقدام ترامپ با توجه به اینکه تصمیم دفتر نماینده تجاری آمریکا هنوز اعلام نشده، کمی عجولانه به نظر می رسد. در مورد درخواست اپل باید نظر مردم نیز بررسی شود بعد باید دید دفتر نماینده تجاری آمریکا اپل را از این تعرفه ها معاف خواهد کرد یا نه.

اپل همواره در تلاش بوده تا دولت ترامپ را از اعمال تعرفه های گمرکی از چین منع کند؛ چون به عقیده کوپرتینویی ها تعرفه ها نهایتاً به اقتصاد آمریکا ضرر خواهند زد. این شرکت در گذشته برای بعضی از محصولات خود مثل اپل واچ و ایرپاد از تعرفه های گمرکی در امان مانده بود.

هنوز بیانیه ای از سوی سخنگوی اپل در رابطه با این تصمیم منتشر نشده است.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه