کاهش 15 درصدی تراکنش های بالای 50 میلیون تومان
همراه ما باشید

مدیرعامل شرکت شاپرک خبر داد:

کاهش 15 درصدی تراکنش های بالای 50 میلیون تومان

کاهش 15 درصدی تراکنش های بالای 50 میلیون تومان

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل شرکت شاپرک گفت: تراکنش‌های دهک دهم که مبالغی بیش از ۵۰ میلیون تومان را شامل می‌شود، در دو ماهه آبان و آذر حدود ۱۵.۵ درصد کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت شاپرک گفت: تراکنش‌های دهک دهم که مبالغی بیش از ۵۰ میلیون تومان را شامل می‌شود، در دو ماهه آبان و آذر حدود ۱۵.۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش آی سی تی نیوز،محسن قادری درباره اقدامات شرکت شاپرک در راستای مقابله با فعالیت دستگاه‌های کارتخوان در خارج از کشور،  اظهارداشت: بر اساس بررسی‌های انجام شده شرکت شاپرک از فعالیت پذیرندگانی در خارج از کشور در شبکه پرداخت مطلع شد البته در آن زمان تصمیم قاطعی برای جلوگیری از فعالیت آن‌ها وجود نداشت اما با توجه به تاکید و دستور قاطع رییس کل محترم بانک مرکزی به منظور جلوگیری از فعالیت پذیرنده‌های فعال در خارج از کشور، شرکت شاپرک به تمامی شرکت‌های پرداخت الکترونیک ابلاغ کرد تا از فعالیت پذیرنده‌های فعال در خارج از کشور جلوگیری کنند که بر همین اساس ۹۲۰ دستگاه پایانه پذیرنده بسته شد و این روند ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت شاپرک ادامه داد: با توجه به دستور رییس کل بانک مرکزی و در راستای بهبود فضای شبکه پرداخت، ۴۰ هزار پایانه تعیین تکلیف نشده شرکت‌های پرداخت الکترونیک در شرکت شاپرک بسته شد؛ دستورات رییس کل بانک مرکزی و اقدامات شاپرک دستاوردهای بزرگی را برای شبکه پرداخت به دنبال داشت و توانست معضلی را  که در شبکه پرداخت ایجاد شده بود را رفع کند.

قادری تاکید کرد: یکی از تصمیمات بسیار مهم و تاثیرگذار، محدودیت و ایجاد الزامات در تراکنش‌های دهک دهم یا همان تراکنش‌های بالاتر از پنجاه میلیون تومان به منظور مدیریت تراکنش‌ها و جلوگیری از سفته بازی با استفاده از تراکنش‌ها بود که به نظام اقتصادی آسیب‌هایی را وارد می‌کرد.

وی افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده، تراکنش‌های دهک دهم که مبالغی بیش از ۵۰ میلیون تومان را شامل می‌شود، در مدت میان آبان و آذر ۱۵.۵ درصد کاهش داشته و مقایسه تراکنش‌های آذر ماه امسال با ماه مشابه سال گذشته نشان از کاهش ۴ درصدی دارد.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه