امکان رصد قیمت های کالاهای اساسی با استفاده از سامانه وزارت صمت
همراه ما باشید

امکان رصد قیمت های کالاهای اساسی با استفاده از سامانه وزارت صمت

امکان رصد قیمت های کالاهای اساسی با استفاده از سامانه وزارت صمت

آی‌سی‌تی‌نیوز - در حاشیه بیست و پنجمین دوره نمایشگاه الکامپ، سامانه‌هایی رونمایی شد که به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، مصرف‌کنندگان می‌توانند قیمت کالاهای اساسی را در آن رصد کنند و دولت نیز می تواند اطمینان حاصل کند که یارانه‌ای که برای کالاهای اساسی پرداخت کرده به دست مردم می‌رسد.

در حاشیه بیست و پنجمین دوره نمایشگاه الکامپ، سامانه‌هایی رونمایی شد که به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، مصرف‌کنندگان می‌توانند قیمت کالاهای اساسی را در آن رصد کنند و دولت نیز می تواند اطمینان حاصل کند که یارانه‌ای که برای کالاهای اساسی پرداخت کرده به دست مردم می‌رسد.

در حاشیه بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) مراسم رونمایی از سه سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیک، اطلاع‌رسانی قیمت کالاها و خدمات، سامانه ثبت نام غیرحضوری برای امضای الکترونیکی و سامانه نظارت سیستمی بر عملکرد دفاتر تحویل امضا و همچنین مراسم امضای تفاهمنامه بین این مرکز و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به منظور آموزش، ترویج، فرهنگ‌سازی و توسعه کاربردهای تجارت الکترونیکی و توسعه بکارگیری امضای الکترونیکی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی، دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات و رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار شد.

در حاشیه این مراسم، محمدرضا مودودی - رئیس سازمان توسعه تجارت ایران - در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سامانه هایی که امروز رونمایی شدند، سلسله سامانه‌های زیرساختی هستند که بخش توزیع و مصرف کننده نهایی به آن نیاز داشته است.

وی با بیان این‌که سازمان توسعه تجارت الکترونیک با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور این سامانه‌ها را راه‌اندازی کردند، تصریح کرد: این سامانه‌ها می‌توانند ارتباط بین مشتری و تولیدکننده را گسترش دهد و اطلاعات مورد نیاز مصرف کننده نهایی را در کوتاه‌ترین زمان در اختیار او قرار دهد.

مودودی با اشاره به این‌که این سامانه‌ها موجب شفاف‌سازی در عرصه توزیع می‌شود، اظهار کرد: همچنین در مواردی که دولت، یارانه‌ای برای مصرف کننده در نظر می‌گیرد، می‌تواند نحوه توزیع آن را به راحتی در این سامانه رصد کند.

رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان این‌که اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی در سال گذشته تا مرحله توزیع به درستی انجام شد، اما مرحله توزیع تا مصرف شامل یک حلقه مفقوده بود، تصریح کرد: زیرساختی که درحال حاضر تشکیل شده و بستر آن برای سایر فعالیت‌های مشابه مهیاست، می‌تواند این حلقه گمشده را کامل کند و مطمئن شویم که مصرف‌کننده نهایی یارانه‌ای را که دولت در قالب واردات کالاهای اساسی و دارو برای او در نظر گرفته دریافت می‌کند.

وی با اشاره به این‌که مردم می‌توانند در این سامانه قیمت توزیع کالاهای مختلفی را که از سوی ستاد تنظیم بازار تعیین می‌شود، ببینند، گفت: دولت می‌خواهد یارانه‌ای که پرداخت کرده، به دست مصرف کننده نهایی برسد و برای مردم نیز مهم است که کالا را با همان قیمتی که ستاد تنظیم بازار تعیین کرده تهیه کنند.

 

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه