اج قدیمی از ویندوز 10 حذف می شود
همراه ما باشید

اج قدیمی از ویندوز 10 حذف می شود

اج قدیمی از ویندوز 10 حذف می شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - بر اساس یک مدخل جدید در 20H1 Build 18936 ویندوز 10، مایکروسافت پروسه حذف مرورگر اج کلاسیک را آغاز کرده تا احتمالا جای بیشتری برای مرورگر اج کرومیوم خود باز کند.

بر اساس یک مدخل جدید در 20H1 Build 18936 ویندوز 10، مایکروسافت پروسه حذف مرورگر اج کلاسیک را آغاز کرده تا احتمالا جای بیشتری برای مرورگر اج کرومیوم خود باز کند. با این حال اج قدیمی همچنان روی بیلد 18396 ویندوز 10 قابل استفاده است و این یعنی تغییراتی که مایکروسافت اعمال کرده هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

اینطور که به نظر می‌رسد فعلا قرار نیست مایکروسافت این جایگزینی را انجام دهد و بر اساس نام این مدخل، اگر یک ورژن Win32  جدید از اج (مثل اج کرومیوم) روی سیستم شناسایی شود، این مرورگر در لیست اپ‌ها مخفی می‌شود. با این اوصاف احتمالا این یک راه حل موقت تا زمان انتشار این مرورگر به همراه یک نسخه جدید ویندوز خواهد بود.

در حال حاضر فعال کردن این قابلیت تغییر خاصی در کار مرورگر مایکروسافت اج ایجاد نمی‌کند و حتی اگر نسخه‌های Canary، Dev و بتا روی سیستم نصب باشند باز هم مرورگر اج در لیست منوی استارت ویندوز دیده می‌شود.

مایکروسافت مرورگر بر پایه کرومیوم را در کنفرانس سالیانه توسعه دهندگان خود یعنی مایکروسافت بیلد معرفی کرده بود و در حال حاضر نسخه بتا و Canary آن در دسترس قرار دارد. کاربران ویندوزهای 7، 10 و یا MacOS می‌توانند این دو نسخه را دانلود کرده و آزمایش کنند.

با اینکه مایکروسافت هنوز تاریخ انتشار اج جدید را اعلام نکرده است اما با توجه به روند تغییرات اخیر، شاهد حضور این مرورگر جدید در نسخه آینده ویندوز 10 یعنی 19H2 نخواهیم بود.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه