شیائومی می A3 جدید در راه است
همراه ما باشید

شیائومی می A3 جدید در راه است

شیائومی می A3 جدید در راه است

آی‌سی‌تی‌نیوز - آخرین روز خرداد گفته شد گوشی‌های هوشمند سری CC شیائومی با زبان طراحی متفاوت عرضه می‌شوند و به‌ فاصله‌ی نه‌چندان زیادی، گوشی‌های هوشمند شیائومی می CC9 و می CC9e و می CC9 Meitu Edition معرفی شدند.

آخرین روز خرداد گفته شد گوشی‌های هوشمند سری CC شیائومی با زبان طراحی متفاوت عرضه می‌شوند و به‌ فاصله‌ی نه‌چندان زیادی، گوشی‌های هوشمند شیائومی می CC9 و می CC9e و می CC9 Meitu Edition معرفی شدند.

براساس آخرین اخبار، به‌ نظر می‌رسد چینی‌ها قصد دارند گوشی‌های هوشمند می A3 و می A3 لایت را نیز با تراشه‌‌های ارتقایافته‌تری در مقایسه با رابط کاربری MIUI نصب‌شده روی آن‌ها معرفی کنند.
اواسط اردیبهشت‌ گفته شد شیائومی Mi A3 با تراشه اسنپدراگون ۷۳۰ در بازار هند عرضه می‌شود. در مقایسه با تراشه‌ی اسنپدراگون ۷۱۰ که در گوشی هوشمند می CC9 به کار گرفته شده است، تراشه‌ی اسنپدراگون ۷۳۰ از کورتکس A76 مبتنی بر Kryo 470 بهره می‌برد که ارتقایافته‌تر از کورتکس A75 مبتنی بر Kryo 470 است. تراشه‌ی اسنپدراگون ۷۳۰ به‌همراه پردازنده‌ی گرافیکی آدرنو ۶۱۸ می‌تواند درحدود ۲۵ درصد سریع‌تر از مدل قبلی خود باشد. این تراشه با فرایند تولید تراشه‌ی ۸ نانومتری LPP سامسونگ تولید شده است؛ به‌ همین دلیل، ازنظر بهینه‌سازی مصرف برق بهبود یافته است. در نظر داشته باشید که اسنپدراگون ۷۱۰ نیز تراشه‌ی ۱۰ نانومتری است. گفتنی است انتظار می‌رود گوشی هوشمند شیائومی می A3 لایت نیز با تراشه‌ی اسنپدراگون ۶۷۵ به بازار عرضه شود که تراشه‌ی ارتقایافته‌تری در مقایسه با اسنپدراگون ۶۶۵ در گوشی هوشمند شیائومی می CC9e است که از بهبود بهتری در تراشه‌ی دستگاه‌های جدید شیائومی خبر می‌‌دهد و از هسته‌های کورتکس A73 مبتنی بر Kryo 260 به هسته‌های کورتکس A76 مبتنی بر Kryo 460 ارتقا یافته است. تراشه‌ی مذکور ۱۱ نانومتری است؛ ولی در بنچمارک AnTuTu عملکرد درخورتوجهی به‌نمایش گذاشت.

افزون‌براین، احتمالا گوشی هوشمند شیائومی می A3‌ لایت با صفحه‌نمایشی با رزولوشن ۱۰۸۰ پیکسل به‌جای رزولوشن ۷۲۰ پیسکسل معرفی شود. این در حالی است که گوشی هوشمند می A2 لایت از صفحه‌نمایشی با رزولوشن ۱۰۸۰ پیکسل بهره می‌برد. هر دو گوشی هوشمند شیائومی می A3 و می A3 لایت با دوربین سه‌گانه در پنل پشتی و بهره‌مندی از دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی مشابه گوشی‌های هوشمند سری CC9 به بازار عرضه خواهند شد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه