ساخت روبات کشاورز در چین
همراه ما باشید

ساخت روبات کشاورز در چین

ساخت روبات کشاورز در چین

آی‌سی‌تی‌نیوز - گروهی از پژوهشگران چینی موفق شدند روبات کشاورز جدیدی را طراحی کنند که می تواند نقشی موثر در بخش کشاورزی چین ایفا کند. این روبات کشاورز ظاهری جالب دارد.

گروهی از پژوهشگران چینی موفق شدند روبات کشاورز جدیدی را طراحی کنند که می تواند نقشی موثر در بخش کشاورزی چین ایفا کند. این روبات کشاورز ظاهری جالب دارد.

در حالی که روباتهای صنعتی در کارخانه های شرق چین به یک چشم انداز رایج تبدیل شده اند، بخش کشاورزی کشور چین نیز در حوزه روباتیک حائز اهمیت شده است.

یک موسسه تحقیقاتی و پژوهشی در فوجو، پایتخت استان فوجیان در شرق چین، مصمم است با ایجاد روبات های کشاورزی، ادراک سنتی کشاورزی در چین را تغییر دهد. روبات کشاورزی دارای تعداد زیادی از سنسور ها، اینترنت 5G و حسگرهایی است که کمک می کند ربات به راحتی بین چند ردیف از سبزیجات بدون هیچ مشکلی حرکت کند. این روبات می تواند اطلاعات مرتبط با گیاهان را جمع آوری کرده و به سرعت برای تحلیل ارسال کند.

ژائو جیان، معاون موسسه دیجیتال کشاورزی FAAS در خصوص این ربات می گوید:  این روبات از پرورش گیاهان صنعتی متفاوت است که در آن روباتها می توانند در مسیرهای از پیش تعیین شده فعالیت کنند یا به طو استاندارد گیاهان را آبیاری کنند.

ژائو ادامه داد : "روبات های مزرعه باید به طیف گسترده ای از محصولات بسیار متفاوت مسلط باشند و انواع محصولات دام و محصولات آبی را پشتیبانی کنند."

 

برای حل این چالش ها، موسسه تحقیقاتی چین یک سیستم پیچیده هوش مصنوعی را توسعه داده است این سیستم از الگوریتم های کامپیوتری و سخت افزار برای تعیین  موقعیت، ساخت نقشه، طراحی مسیر و اجتناب از موانع بهینه شده است. درواقع خدمات این سیستم متناسب با محیط زیست و کشاورزی چین و با توجه به باروری، آبیاری گیاهان، و دیگر عوامل طبیعی طراحی شده است.

سر ربات مجهز به دو دوربین 5 مگاپیکسلی به عنوان "چشم" و دو دوربین 7 مگاپیکسلی به عنوان "گوش" است. این روبات با سنسورهای بالای سر و دهان خود نیز می تواند سرعت باد، سطح دی اکسید کربن، رطوبت، دما و سایر اطلاعات مربوط به محیط زیست را تشخیص دهد.

چن لی، معاون مدیر بازاریابی موسسه نیولند در این خصوص می گوید: "در حال حاضر، این روبات می تواند به طور خودکار مزارع را بررسی کند و نمونه های داده های مورد استفاده برای تأیید برنامه های مختلف را بررسی می کند. این موضوعع می تواند وضعیت سلامتی گیاهان را تعیین کند و تصمیم بگیرد که آیا اقدامات کنترل آفات ضرورت دارد یا خیر."

با توجه به گفته های چن، این روبات همچنان یک نمونه اولیه است و بر اساس آن امیدواری وجود دارد تا سرمایه گذاری ها برای توسعه روبات های چند منظوره تقویت شود.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه