آیفون ۲۰۲۰ سازگار با شبکه 5G خواهد بود
همراه ما باشید

آیفون ۲۰۲۰ سازگار با شبکه 5G خواهد بود

آیفون ۲۰۲۰ سازگار با شبکه 5G خواهد بود

آی‌سی‌تی‌نیوز - بررسی های Samik Chatterjee، تحلیلگر جی پی مورگان از این حکایت دارد که در سال ۲۰۲۰ شاهد عرضه سه آیفون ۵.۴، ۶.۱ و ۶.۷ اینچی با پنل اولد و سازگار با شبکه 5G خواهیم بود.

بررسی های Samik Chatterjee، تحلیلگر جی پی مورگان از این حکایت دارد که در سال ۲۰۲۰ شاهد عرضه سه آیفون ۵.۴، ۶.۱ و ۶.۷ اینچی با پنل اولد و سازگار با شبکه 5G خواهیم بود. این در حالی است که به گفته مینگ-چی کو نسخه ۲۰۲۰ آیفون XR علی رغم برخوردار بودن از نمایشگر ۶.۱ اینچی اولد، از مودم 5G محروم خواهد بود.

از مدت ها قبل زمزمه هایی در مورد روی آوردن اپل به سنسورهای زمان پرواز ToF برای نقشه نگاری محیط اطراف کاربر شنیده می شد. به گفته این تحلیلگر از میان این سه نسخه حداقل دو مدل در کنار دوربین سلفی یا اصلی به سنسور سه بعدی ToF نیز مجهز می شوند که در زمینه اپلیکیشن های واقعیت افزوده یا مجازی کاربرد خواهد داشت.

گمانه زنی ها در مورد استفاده اپل از این فناوری زمانی قوت گرفت که سونی از تولید انبوه چیپ های ToF برای برخی تولیدکنندگان گوشی در تابستان سال جاری خبر داد.

گوشی های فعلی اپل از دوربین TrueDepth بهره می برند که تقریبا کاربرد مشابهی با ToF دارد با این تفاوت که حسگر زمان پرواز به جای ارزیابی نور ساختارمند، زمان رفت و برگشت به سمت جسم را برآورد می کند و به همین خاطر نه تنها در فواصل طولانی تری کاربرد دارد بلکه داده را بهتر محاسبه می کند.

Chatterjee در بخش مبهمی از گزارش خود مدعی شده که اپل در پی ایجاد یک دسته با ارزش بالاتر نسبت به محصولات فعلی است. این ایده احتمالا از طریق معرفی مدلی بدون نمایشگر اولد و مودم 5G در سال ۲۰۲۰ محقق خواهد شد که به واسطه قیمت مقرون به صرفه، خریداران بیشتری را برای آنها به ارمغان خواهد آورد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه