گران ترین طلاق توافق دنیا ارزشی برابر با ۳۸ میلیارد دلار دارد
همراه ما باشید

گران ترین طلاق توافق دنیا ارزشی برابر با ۳۸ میلیارد دلار دارد

گران ترین طلاق توافق دنیا ارزشی برابر با ۳۸ میلیارد دلار دارد

آی‌سی‌تی‌نیوز - انتقال این سهام نیز که گفته می شود ارزشی برابر با ۳۸ میلیارد دلار دارد با امضای یکی از قضات آمریکایی نهایی خواهد شد

انتقال این سهام نیز که گفته می شود ارزشی برابر با ۳۸ میلیارد دلار دارد با امضای یکی از قضات آمریکایی نهایی خواهد شد و به این ترتیب مکنزی بزوس صاحب ثروتی هنگفت میشود.

با امضای این توافق خانم بزوس که حالا ۴۹ سال دارد و در زمینه نویسندگی فعالیت می کند به چهارمین زن ثروتمند دنیا بدل می شود. البته او چندی پیش وعده داد که دست کم نیمی از این ثروت را به خیریه کمک کند. خانم بزوس با امضای نامه ای اعلام کرد که به طرح بشردوستانه وارن بافت و بیل گیتس (موسس مایکروسافت) موسوم به بیانیه بخشش ملحق می شود که هدف از ایجاد آن تشویق ثروتمندان جهان به بخشش دست کم نیمی از ثروتشان به خیریه است.

وارن بافت (سمت راست) در کنار بیل گیتس (سمت چپ)

جف و مکنزی در سال ۱۹۹۳ و درست یکسال قبل از راه اندازی آمازون با هم ازدواج کردند. بزوس در ابتدا کار و کاسبی اش را در گاراژ خانه اش واقع در سیاتل شروع کرد.

اما جالب است بدانید که جف بزوس با وجود انتقال مقدار قابل توجهی از ثروتش به همسر سابق خود همچنان با در اختیار داشتن ثروتی معادل با ۱۱۸ میلیارد دلار عنوان ثروتمندترین فرد دنیا را در اختیار خواهد داشت. او همچنین پیمان بخشش را امضا نکرده و پیشتر دو میلیارد دلار (کمتر از دو درصد) از ثروت خود را به صندوق Day One بزوس بخشید که هدفش کمک به افراد بی خانمان و بهبود آموزش کودکان در خانواده های کم درآمد است.

در هر حال بزوس بعد از شنیدن خبر پیوستن همسرش به پیمان بخشش با انتشار توییتی به او تبریک گفت و چنین نوشت:

مکنزی قرار است کار بشردوستانه فوق العاده، عقلانی و موثری را انجام دهد و من به او افتخار میکنم. نامه او بسیار زیباست. آفرین مکنزی!

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه