گوگل‌مپ شلوغی اتوبوس و مترو رو نشان می دهد
همراه ما باشید

گوگل‌مپ شلوغی اتوبوس و مترو رو نشان می دهد

گوگل‌مپ شلوغی اتوبوس و مترو رو نشان می دهد

آی‌سی‌تی‌نیوز - پیش‌بینی شلوغی اتوبوس و مترو با گوگل‌مپ؟ بله خبر درست است. گوگل اعلام کرد که به‌ زودی قابلیت

پیش‌بینی شلوغی اتوبوس و مترو با گوگل‌مپ؟ بله خبر درست است. گوگل اعلام کرد که به‌ زودی قابلیت پیش‌بینی میزان شلوغ بودن سرویس‌های حمل‌ و نقل عمومی‌از قبیل اتوبوس یا مترو را به سرویس گوگل‌مپ یا همان نقشه گوگل اضافه خواهد کرد. گوگل این اطلاعات را با توجه به اطلاعاتی که کاربران از تجربه سفرهای خود طی چند ماه ثبت کرده‌اند، گردآوری کرده است. به این معنی که از کاربران گوگل‌مپ خواست تا جزئیاتی را درخصوص میزان شلوغ بودن وسایل حمل‌ و نقلی که از آن استفاده می‌کنند، روی نقشه ثبت کنند.

پس از پایان سفر، گوگل چهار گزینه را پیش‌روی کاربران قرار می‌داد تا با انتخاب یک مورد، وضعیت شلوغی مترو، اتوبوس و... را مشخص کنند. این گزینه‌ها عبارتند از: صندلی‌های خالی زیادی وجود دارد، صندلی‌های خالی کمی ‌وجود دارد، فقط می‌توانید بایستید، بسیار شلوغ است. حال گوگل اعلام کرد که اطلاعات کافی را در زمینه پیش‌بینی شلوغی اتوبوس و مترو در گوگل‌مپ جمع‌آوری کرده و قادر است پیش‌بینی‌هایی را روی نقشه گوگل برای کاربران خود درخصوص میزان شلوغ بودن وسایل حمل ‌و نقل عمومی ‌فراهم کند. این ویژگی قرار است در مرحله نخست در ۲۰۰ شهر جهان در اختیار کاربران قرار گیرد.

علاوه براین، گوگل‌مپ به ویژگی جدیدی مجهز خواهد شد که می‌تواند میزان تاخیر رسیدن اتوبوس‌ها را پیش‌بینی کند. به این معنی که با استفاده از این قابلیت، کاربران گوگل‌مپ متوجه خواهند که اتوبوسی که منتظرشان هستند، تا چند دقیقه دیگر به آنها خواهد رسید و با توجه به حجم ترافیک پیش‌رو، تا چند دقیقه دیگر به مقصد خواهند رسید. گوگل چندی قبل هم اعلام کرده بود که هشدار دوربین هم به این برنامه اضافه می‌شود. چنین اقداماتی از سوی گوگل نشان می‌دهد که این شرکت به دنبال جلب حداکثری اعتماد کاربران به نقشه خود موسوم به گوگل‌مپ است.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه