اجرای اپ‌های اندرویدی بر روی سرفیس تاشو مایکروسافت
همراه ما باشید

اجرای اپ‌های اندرویدی بر روی سرفیس تاشو مایکروسافت

اجرای اپ‌های اندرویدی بر روی سرفیس تاشو مایکروسافت

آی‌سی‌تی‌نیوز - این سرفیس جدید که با نام رمز Centaurus شناخته می‌شود قرار است یک دستگاه تاشو با دو پنل نمایشگر 9 اینچی و نسبت تصویر 4:3 باشد

این سرفیس جدید که با نام رمز Centaurus شناخته می‌شود قرار است یک دستگاه تاشو با دو پنل نمایشگر 9 اینچی و نسبت تصویر 4:3 باشد. بعلاوه یک پردازشگر Lakefield اینتل هم در این سرفیس مورد استفاده قرار می‌گیرد. گزارش‌ها حاکی از این هستند که Centaurus دو نمایشگر جداگانه دارد و مثل پی‌سی تاشوی جدید لنوو از یک نمایشگر یکپارچه تاشو استفاده نمی‌کند.

قابلیت اجرای برنامه‌های اندروید پیشتر برای پی‌سی تاشوی کوچک مایکروسافت با نام رمز Andromeda معرفی شده بود و حالا همین خبر برای Centaurus هم به گوش می‌رسد. با توجه به اینکه هر دوی این سیستم‌ها از سیستم عامل Windows Core استفاده می‌کنند و کار توسعه این قابلیت برای Andromeda در حال انجام است منطقی به نظر می‌رسد که مایکروسافت همین امکان را برای Centaurus هم توسعه دهد.

در نهایت فوربز به این موضوع هم اشاره کرده که Centaurus در نیمه اول سال 2020 عرضه می‌شود. البته هنوز تاریخ معرفی رسمی این سرفیس تاشو مشخص نیست اما با خبرهایی که از منابع سایت windowscentral به گوش می‌رسد، احتمالا معرفی آن در اکتبر سال جاری میلادی اتفاق بیفتد.

با این اوصاف Centaurus از اولین دستگاه‌هایی خواهد بود که به همراه Windows Lite معرفی می‌شود. این ویندوز نسخه خاصی از سیستم عامل Windows Core به حساب می‌آید. Windows Core در واقع یک ورژن مدرن و جدید از ویندوز است که بسیاری از قابلیت‌های قدیمی و همیشگی ویندوز در آن برای بهبود عملکرد کنار گذاشته شده‌اند و با تجربه کاربری جدیدی توسط مایکروسافت عرضه می‌شود.

با توجه به اینکه قابلیت اجرای برنامه‌های اندروید بسیار کاربردی و جذاب به نظر می‌رسد باید دید آیا مایکروسافت در نهایت این امکان را برای دستگاه جدید خود درنظر می‌گیرد یا خیر. اگر Centaurus یا Andromeda را اولین دستگاه‌هایی بدانیم که از این امکان پشتیبانی می‌کنند، دیوایس‌های دیگر مایکروسافت مثل HoloLens 2، Surface Hub 2X و حتی نسل جدید ایکس باکس هم که از نسخه‌های دیگر Windows Core استفاده می‌کنند ممکن است مقصد بعدی این قابلیت باشند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه