کدام گوشی‌ها اینترنت 5G دارند
همراه ما باشید

کدام گوشی‌ها اینترنت 5G دارند

کدام گوشی‌ها اینترنت 5G دارند

آی‌سی‌تی‌نیوز - در حال حاضر، اتصال به اینترنت در شبکه‌های 4G، سریع‌تر از اتصالات اینترنتی خانگی است. مسئله‌ای که در ابتدای عرضه اینترنت تلفن‌های همراه غیرممکن

در حال حاضر، اتصال به اینترنت در شبکه‌های 4G، سریع‌تر از اتصالات اینترنتی خانگی است. مسئله‌ای که در ابتدای عرضه اینترنت تلفن‌های همراه غیرممکن به نظر می‌رسید، اکنون محقق شده است. سهولت انجام اعمالی همچون مشاهده ویدیوهای اچ‌دی، دانلود برنامه‌های کاربردی گوشی و بازی‌ها یا دانلود موسیقی، از مواردی هستند که امروزه بدون نیاز به اتصال به وای‌فای با استفاده از اینترنت گوشی انجام شدنی است.

بر اساس آخرین گزارش ارائه شده توسط اریکسون، تعداد گوشی‌هایی که قابلیت اینترنت 4G (LTE)، تا پایان سال جاری به بیش از چهار میلیون عدد خواهد رسید. تحول قابل توجهی که پس از این در زمینه اینترنت بی‌سیم انجام خواهد شد، ارتقای اینترنت گوشی‌های تلفن همراه به 5G است.

گفتنی است که سامسونگ و بسیاری از سازندگان گوشی‌های هوشمند در حال برنامه ریزی برای انطباق خود با این تکنولوژی جدید در سال جاری هستند. بر اساس گزارش منتشر شده در هفته جاری، آیفون قصد دارد گوشی‌های جدید خود را در سال 2020، به این تکنولوژی جدید مجهز کند و تا سال 2021 اینترنت 5G را برای سایر گوشی‌های خود ارائه دهد. در ادامه، قابل ذکر است که بسیاری از کارشناسان معتقدند، تاخیر آیفون برای تطبیق گوشی‌های خود با این تکنولوژی جدید، برای این برند معروف گوشی‌های هوشمند گران تمام خواهد شد.

همچنین، اریکسون اعلام کرده که تعداد 11میلیون از گوشی‌های خود را تا پایان سال جاری و 72 میلیون گوشی را تا پایان سال 2020، به تکنولوژی اینترنت 5G مجهز خواهد کرد.

و در پایان، قابل ذکر است که کارشناسان اعتقاد دارند در دو سال آتی، جمعیت گوشی‌های مجهز به اینترنت 5G، به 627 میلیون برسد.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه