لیبرا رمزارز فیسبوک تا سه روز دیگر معرفی می شود
همراه ما باشید

لیبرا رمزارز فیسبوک تا سه روز دیگر معرفی می شود

لیبرا رمزارز فیسبوک تا سه روز دیگر معرفی می شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - این رمزارز که احتمالا «لیبرا» (Libra) نام خواهد داشت، از حمایت شرکت های معتبری نظیر ویزا، مسترکارت، پی پال، اوبر و بوکینگ برخوردار است

این رمزارز که احتمالا «لیبرا» (Libra) نام خواهد داشت، از حمایت شرکت های معتبری نظیر ویزا، مسترکارت، پی پال، اوبر و بوکینگ برخوردار است. هر یک از این کمپانی ها با سرمایه گذاری ۱۰ میلیون دلاری روی این رمزارز به عضویت «انجمن لیبرا» در آمده و به صورت مستقل از فیسبوک، به مدیریت این ارز مجازی می پردازند.

فیسبوک ماهانه ۲.۴ میلیارد کاربر فعال دارد

وال استریت ژورنال در گزارشی جدید مدعی شده که تنها سه روز تا معرفی رمزارز لیبرا باقی مانده و از سال آینده میلادی شاهد ارائه رسمی آن خواهیم بود. حمایت موسسات مالی نظیر ویزا و مسترکارت از لیبرا در نوع خود جالب است چرا که رمزارزها اساسا جایگزینی ارزانتر برای شبکه های پرداخت آنها به شمار می روند. WSJ بر این بارو است که هدف آنها از این سرمایه گذاری کلان نظارت بر بلندپروازی های زاکربرگ در زمینه پرداخت و برخورداری از محبوبیت لیبرا به واسطه ۲.۴ میلیارد کاربر فعال فیسبوک است.

انتظار می رود لیبرا به عنوان یک ارز دیجیتال با قیمت ثابت یا همان استیبل کوین (Stablecoin) معرفی شود. ارزش این رمزارزها برخلاف بیت کوین و اتریوم از طریق سبدی از ارزهای دولتی تضمین شده و بدین ترتیب از نوسانات شدید در ارزش آن خبری نخواهد بود. ثبات قیمت لیبرا نه تنها مانع از بازی نهنگ ها با آن می شود بلکه پتانسیل جذب بسیاری از شهروندان کشورهای در حال توسعه نظیر ایران را نیز دارد چرا که آنها به دنبال راهی برای حفظ ارزش دارایی خود هستند.

فیسبوک امیدوار است علاوه بر امکان نقل و انتقال رمزارز لیبرا در پیام رسان های واتس اپ و مسنجر خود، امکان استفاده از آن در سرویس های محبوب را با همکاری شرکت های دیگر نیز فراهم کند. این کمپانی حتی در حال تلاش برای توسعه دستگاه های شبیه ATM است که به کاربران امکان تبدیل پولشان به لیبرا را می دهد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه