استفاده از هوش مصنوعی جهت کاهش خطرات رانندگی سالمندان
همراه ما باشید

استفاده از هوش مصنوعی جهت کاهش خطرات رانندگی سالمندان

استفاده از هوش مصنوعی جهت کاهش خطرات رانندگی سالمندان

آی‌سی‌تی‌نیوز - دولت ژاپن در حال کار روی یک سیستم هوشمند است که روند صدور یا تمدید گواهینامه برای افراد سالمند را دشوار می کند. هدف از این سیستم کاهش مخاطرات رانندگی سالمندان است.

دولت ژاپن در حال کار روی یک سیستم هوشمند است که روند صدور یا تمدید گواهینامه برای افراد سالمند را دشوار می کند. هدف از این سیستم کاهش مخاطرات رانندگی سالمندان است.

اگرچه برخی از سالمندان با رانندگی مشکلی ندارند، اما برخی دیگر با رانندگی مشکلاتی جدی دارند و نمی توانند در این زمینه قوی غمل کنند. بر همین اساس نیز ژاپن تصمیم گرفته برای حل این موضوع تمهیداتی جدید بیندیشد.

طی 10 سال گذشته ژاپن شاهد افزایش 6.1 درصدی نرخ تصادفات رانندگی رانندگان سالخورده بوده و در نتیجه دولت در تلاش برای یافتن راهی برای حل این مشکل است. واقعیت این است که با افزایش سن، توانایی انسان ها برای واکنش به محرک های خارجی کاهش پیدا می کند و در نتیجه استفاده از وسیله نقلیه شخصی می تواند بسیار خطرناک باشد.

طبق گزارش روز چهارشنبه نشریه ژاپن تایمز، ژاپن در حال افزایش رکورد در تصادفات مرگبار رانندگی است که توسط رانندگان سالخورده رخ می دهد. شابد تصور کنید بهترین کار تعیین محدوده سنی برای دریافت گواهینامه است اما ژاپنی ها به جای این کار تصمیم گرفته اند هوش مصنوعی را وارد سیستم سنجش توانایی افراد برای دریافت گواهینامه کنند.

راه حل ژاپن شامل یک آزمون هوشمند است که رانندگان 75 ساله و بالاتری که قصد دارند گواهینامه خود را تمدید کنند باید بگذرانند. این آزمون ترکیبی است از ارزیابی های شناختی و مسائل مرتبط با رفلکس های فیزیکی. ژاپن دلیل خوبی برای نگرانی در مورد آمادگی رانندگان مسن دارد چرا که سن شهروندان شهرهای بزرگ ژاپن نیز نسبت به بسیاری از کشورهای آسیایی بالاتر از حد متوسط است. این کشور در رتبه دوم بالاترین میانگین سنی​​ جهان  ایستاده و طبیعی است که برای حل مشکل از روشی متفاوت استفاده کند./انتخاب

    

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه