iOS 13 لمس سه بعدی را از کار می‌اندازد
همراه ما باشید

iOS 13 لمس سه بعدی را از کار می‌اندازد

iOS 13 لمس سه بعدی را از کار می‌اندازد

آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت ساکن کوپرتینو تبلیغات زیادی هم در این زمینه انجام داد و قرار بود لمس سه بعدی

شرکت ساکن کوپرتینو تبلیغات زیادی هم در این زمینه انجام داد و قرار بود لمس سه بعدی نحوه استفاده کاربران از تلفن های هوشمند را به کلی دگرگون کند؛ اما حالا چهار سال پس از معرفی 3D Touch، به نظر می رسد کاربران آن طور که باید با این فناوری ارتباط برقرار نکرده اند.

بسیاری از کاربران از وجود قابلیت 3D Touch در گوشی خود مطلع نبودند

البته باید اذعان کرد که تکنولوژی لمس سه بعدی به خودی خود تحسین برانگیز بوده و می توانست به خوبی رشد کند؛ اما بسیاری از کاربران حتی از وجود چنین قابلیتی در گوشی خود مطلع نبودند و همین عدم استقبال باعث شده در بروزرسانی جدید iOS، خبری از 3D Touch نباشد.

منوی جدیدی که با لمس طولانی نمایان می شود

انتشار شایعات حذف لمس سه بعدی از iOS 13 چند هفته پیش از مراسم WWDC 2019 آغاز شد و حالا با ارائه نسخه بتای سیستم عامل مذکور به توسعه دهندگان، اخبار قبلی تأیید شده و به نظر می رسد که آیفون های مجهز به فناوری 3D Touch (همه آیفون ها از 6s به بعد به جز SE و XR) دیگر امکان استفاده از این قابلیت را ندارند.

بر اساس اظهارات توسعه دهندگان، امکاناتی که از طریق تشخیص سطح فشار انگشت و با فناوری لمس سه بعدی در اختیار کاربر قرار می گرفت، حالا با لمس طولانی مدت ارائه می شود و بدین ترتیب، راه حلی آشناتر در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که ویژگی جدید به صورت یکپارچه در تمام آیفون ها، آیپدها و نسل هفتم آیپاد تاچ وجود داشته و جایگزین 3D Touch خواهد شد.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه