قوانین حمایتی برای توسعه استارتاپ ها
همراه ما باشید

قوانین حمایتی برای توسعه استارتاپ ها

قوانین حمایتی برای توسعه استارتاپ ها

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هم در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هم در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قوانینی برای رشد استارتاپ ها و تبدیل شدن آنها به شرکت های دانش بنیان وجود دارد و مسیرها به درستی ترسیم شده است.

معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هم در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هم در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قوانینی برای رشد استارتاپ ها و تبدیل شدن آنها به شرکت های دانش بنیان وجود دارد و مسیرها به درستی ترسیم شده است.

پیمان صالحی درباره اینکه برخی استارتاپ ها از نحوه عملکرد دستگاه های اجرایی با آنها گلایه دارند و آن را خود تحریمی می نامند افزود: موضوع استارتاپ ها در کشور موضوع تازه ای است، بنابراین بسیاری از دستگاه های اجرایی هنوز نسبت به نحوه برخورد با این شرکت ها آشنایی کامل ندارند.

وی بیان کرد: آنچه استارتاپ ها خود تحریمی می نامند از نحوه عملکرد دستگاه های اجرایی و نظارتی از قبیل سازمان امور مالیاتی، اداره بیمه و اداره ثبت است، اما دولت در این زمینه نیز قوانینی برای حمایت از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان تدوین کرده است.

صالحی گفت: یک شرکت دانش بنیان بیش از ۱۰۰ نوع امتیاز متفاوت از کشور می گیرد و پشتیبانی بسیار خوبی به لحاظ قوانین از این شرکت ها انجام شده است.

وی ادامه داد: استارتاپ ها با توجه به نامشان شرکت های نوپا و جنینی هستند، بنابراین باید چشم اندازشان به این صورت باشد که دانش بنیان شوند، دانش بنیان به زبان ساده یعنی تحقیق و توسعه مداوم، بنابراین هر چه اینها رشد کنند، سیستم مالیاتی کشور و سیستم بیمه نسبت به این قضیه بهتر توجیه خواهند شد.

یک شرکت دانش بنیان بیش از ۱۰۰ نوع امتیاز متفاوت از کشور می گیرد و پشتیبانی بسیار خوبی به لحاظ قوانین از این شرکت ها انجام شده است صالحی گفت: حمایت های در نظر گرفته شده در زمینه استارتاپ ها تا زمان رشد و بالندگی در نظر گرفته شده است. این مسیر کاملاً هموار است و وجود ۴۳۵۰ شرکت دانش بنیان در کشور گویای این واقعیت است چرا که همه آنها روزی استارتاپ بودند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه