اپلیکیشن Find My در حالت آفلاین هم ردیابی می‌کند
همراه ما باشید

اپلیکیشن Find My در حالت آفلاین هم ردیابی می‌کند

اپلیکیشن Find My در حالت آفلاین هم ردیابی می‌کند

آی‌سی‌تی‌نیوز - اپلیکیشن جدید که Find My نام گرفته، می تواند آیفون ها، آیپدها و لپتاپ های مک اپل را

اپلیکیشن جدید که Find My نام گرفته، می تواند آیفون ها، آیپدها و لپتاپ های مک اپل را حتی زمانی که آفلاین هستند پیدا کرده و موقعیت آنها را به مالک نشان دهد. چنین قابلیتی خصوصاً زمانی که دستگاه به سرقت رفته کاربردی خواهد بود و حتی اگر سارق وای فای، بلوتوث و آنتن دیوایس را غیر فعال کند، دیوایس مورد نظر همچنان قابل ردیابی باقی خواهد ماند.

محصولات اپل با سیگنال بلوتوث موقعیت خود را اطلاع می‌دهند

به گفته اپل، محصولات این شرکت حتی در حالت Sleep هم به صورت منظم سیگنال های بلوتوث با انرژی پایین منتشر می کنند که این امواج توسط سایر دستگاه های اپل در محیط قابل ردیابی و رله کردن بوده و موقعیت آیفون یا مک بوک را به دست مالک اصلی می رساند. البته داده های مربوطه رمزنگاری شده هستند و هیچ یک از دستگاه های واسط، قابلیت خواندن سیگنال ها را نخواهند داشت.

در واقع موقعیت مکانی دیوایس گم شده یا مسروقه از یک دستگاه اپل به دستگاه دیگر مخابره شده و به محض رسیدن به یک گوشی یا رایانه متصل به اینترنت، توسط مالک قابل ردیابی خواهد بود.

علاوه بر ویژگی فوق، اپل «Activation Lock» را برای کامپیوترهای مک مجهز به چیپ T2 ارائه کرده که در صورت دزدیده شدن، اطلاعات آنها فقط با Apple ID کاربر قابل نمایش و تغییر بوده و سارق نمی تواند حافظه دستگاه را پیش از فروش پاک کند.

لازم به ذکر است که همچنان امکان اوراق کردن و فروش قطعات داخلی به صورت جداگانه وجود دارد اما ویژگی جدید، جذابیت کامپیوترهای اپل را برای بسیاری از سارقین کاهش خواهد داد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه