iOS 13 برای چه دستگاه های می آید
همراه ما باشید

iOS 13 برای چه دستگاه های می آید

iOS 13 برای چه دستگاه های می آید

آی‌سی‌تی‌نیوز - اپل پس از هفته‌ها انتظار، سرانجام نطق اصلی کنفرانس WWDC 2019 را برگزار کرد

اپل پس از هفته‌ها انتظار، سرانجام نطق اصلی کنفرانس WWDC 2019 را برگزار کرد و طی آن غالبا به معرفی جدیدترین دستاوردهای نرم‌افزاری خود پرداخت. نسخه‌ی جدید iOS به‌همراه سیستم‌عامل تازه‌نفس iPadOS یکی از مهم‌ترین بخش‌های مراسم شب گذشته بودند

آی‌او‌اس جدید به ویژگی‌های جالبی همچون حالت تاریک (دارک مود) مجهز شده است و در آینده به‌صورت رسمی منتشر خواهد شد. از طرفی آیپد OS را داریم که ویژگی‌های جدید و بسیار جالبی در خود دارد.مقاله‌های مرتبط:iOS 13 معرفی شدtvOS 13 معرفی شدiPadOS معرفی شداز ماه‌ها پیش شایعات ضدونقیضی را در مورد احتمال عدم پشتیبانی برخی از گوشی‌های قدیمی اپل از آی‌او‌اس جدید شنیده بودیم. شایعات می‌گفتند درکنار آیفون ۵ اس، گوشی‌های آیفون ۶ و ۶ پلاس نیز قرار است از چرخه‌ی دریافت به‌روزرسانی نرم‌افزاری خارج شوند. حتی در برخی منابع، از آیفون ۶ اس، آیفون ۶ اس پلاس و آیفون SE هم اسم آورده شده بود.

فهرست رسمی منتشره از سوی اپل، به‌صورت رسمی به شایعات پایان می‌دهد. برخلاف سال گذشته که تمامی دستگاه‌های مجهز به iOS 11 توانستند به iOS 12 به‌روزرسانی شوند، امسال چنین قاعده‌ای حکم‌فرما نیست و تمامی دستگاه‌ها توانایی دریافت iOS 13 و iPadOS 13 را ندارند

جدول زیر، فهرست کامل دستگاه‌های تحت‌پشتیبانی آی‌او‌اس ۱۳ و آیپد او‌اس ۱۳ را نشان می‌دهد

آیفون ۱۰ اس مکسآیپد پرو ۱۲.۹ اینچ

آیفون ۱۰ اسآیپد پرو ۱۱ اینچ

آیفون ۱۰ آرآیپد پرو ۱۰.۵ اینچ

آیفون ۱۰آیپد پرو ۹.۷ اینچ

آیفون ۸ پلاسآیپد نسل ششم

آیفون ۸آیپد نسل پنجم

آیفون ۷ پلاسآیپد مینی نسل پنجم

آیفون ۷آیپد مینی ۴

آیفون ۶ اس پلاسآیپد ایر نسل سوم

آیفون ۶ اسآیپد ایر ۲

آیفون اس ای-

آیپاد تاچ نسل هفتم-

از نکات مهم فهرست دستگاه‌های مقصد آی‌او‌اس ۱۳ می‌توانیم به پایان پشتیبانی نرم‌افزاری اپل از گوشی‌های آیفون ۵ اس، آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس و البته آیپاد تاچ نسل ششم اشاره کنیم. از طرفی به آیپد او اس ۱۳ می‌رسیم که قرار نیست برای آیپد ایر و آیپد مینی ۲ منتشر شود. این دستگاه‌ها پیش‌تر iOS 12 را دریافت کرده بودند.

درنهایت به سیستم‌عامل واچ OS می‌رسیم. براساس اعلام رسمی اپل، جدیدترین نسخه از واچ او اس قرار است برای اپل واچ سری ۱، اپل واچ سری۲، اپل واچ سری ۳ و اپل واچ سری ۴ در دسترس قرار گیرد. اپل به‌وضوح گفته است که تمامی ویژگی‌های جدید watchOS 6 قرار نیست در تمامی این ساعت‌ها در دسترس باشند. بدیهی است که کاربران ساعت‌های قدیمی‌تر از برخی ویژگی‌ها محروم خواهند بود. 

تمامی این به‌روزرسانی‌ها از ساعاتی دیگر وارد فاز بتای مخصوص توسعه‌دهندگان خواهند شد. گفتنی است بتای عمومی آن‌ها در بازه‌ی بین تیر تا مرداد امسال و نسخه‌ی نهایی، پاییز سال جاری در دسترس قرار خواهند گرفت.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه