هواوی سیستم عامل جایگزین اندروید می سازد
همراه ما باشید

هواوی سیستم عامل جایگزین اندروید می سازد

هواوی سیستم عامل جایگزین اندروید می سازد

آی‌سی‌تی‌نیوز - یکی از مشکلات بزرگ هواوی پس از تحریم ها و محدودیت های آمریکا علیه این شرکت، یافتن یک سیستم عامل جدید به جای اندروید بود. اکنون به نظر می رسد این مشکل حل شده و حتی نام سیستم عامل جدید مشخص شده است.

یکی از مشکلات بزرگ هواوی پس از تحریم ها و محدودیت های آمریکا علیه این شرکت، یافتن یک سیستم عامل جدید به جای اندروید بود. اکنون به نظر می رسد این مشکل حل شده و حتی نام سیستم عامل جدید مشخص شده است.

برخی از منابع آگاه هواوی می گویند احتمال دارد نام سیستم عمل جایگزین هواوی، "Ark OS" باشد.

هنگامی که گوگل گواهی فعالیت اندروید برای هواوی را لغو کرد، به نظر می رسید هواوی یکی از بزرگ ترین پشتیبان های خود را از دست داده است و البته به سرعت مشخص شد که هواوی به سمت استفاده از سیستم عامل اختصاصی خود در حرکت است. در حال حاضر ما متوجه شده ایم که سیستم عامل هواوی احتمالا به نام Ark OS منتشر خواهد شد.

 

این اطلاعات از یک درخواست علامت تجاری  که برای اداره مالکیت معنوی اروپا منتشر شده، درز پیدا کرده است. بر اساس مندرجات این پرونده، هواوی از نام های هواوی ARKOS، هواوی ARK، وARK و ARK OS، استفاده کرده است.

هنوز مشخص نیست که هواوی در چه مرحله ای از توسعه سیستم عامل Ark است. اما به نظر می رسد حداقل از سال 2015 به یک سیستم عامل جدید فکر کرده است. اخیرا نیز  گزارش شده که هواوی در حال مذاکره با Aptoide است که به عنوان یک جایگزین برای فروشگاه گوگل پلی عمل می کند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه