ورود اپل به عرصه تولید گوشی تاشو
همراه ما باشید

ورود اپل به عرصه تولید گوشی تاشو

ورود اپل به عرصه تولید گوشی تاشو

آی‌سی‌تی‌نیوز - اپل یک حق اختراع جدید برای ساخت گوشی منعطف یا به عبارتی گوشی تاشو ثبت کرده است. این اقدام پس از آن انجام می شود که شرکت های دیگری مثل هواوی و سامسونگ نیز در تلاشند گوشی های تاشو را به بازار عرضه کنند.

اپل یک حق اختراع جدید برای ساخت گوشی منعطف یا به عبارتی گوشی تاشو ثبت کرده است. این اقدام پس از آن انجام می شود که شرکت های دیگری مثل هواوی و سامسونگ نیز در تلاشند گوشی های تاشو را به بازار عرضه کنند.

این نخستین گام جدی اپل برای ساخت گوشی تاشو محسوب می شود و تا پیش از این شاهد هیچ تلاشی برای ساخت گوشی هوشمند تاشو از سوی اپل نبودیم.

در شرایطی که سامسونگ با نخستین گوشی تاشو خود به بن بست خورده است و هنوز مشخص نیست تاریخ دقیق رونمایی ادین گوشی چه زمانی خواهد بود، اپل به فکر افتاده که گوشی تاشو هوشمند تولید کند. اما چرا اپل اکنون به این فکر افتاده است؟ شاید منطقی ترین پاسخ این باشد که چون گلکسی تاشو مشکلات فنی دارد و هواوی نیز تحت فشار دولت ایالات متحده قرار گرفته است.

البته این به این معنا نیست که اپل به طور ناگهانی آماده  انتشار آیفون تاشو است. این اختراع در ژانویه 2018 ارائه شده بود اما به عنوان حق اختراع رسمی ثبت نشده بود.

ثبت اختراع جدید حداقل نشان می دهد که دستگاه های تاشو بخشی از نقشه راه آتی اپل را تشکیل می دهند. آن هم در شرایطی که سامسونگ در آزمون خبرنگاران با گوشی 2 هزار دلاری خود با یک آبروریزی گسترده در عملکرد صفحه و دیگر جزئیات فنی رو به رو شد و هواوی نیز با مشکل صادرات و بازرگانی با ایالات متحده رو به رو شده است.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه