روباتی کوچک که هواپیما جا به جا می کند
همراه ما باشید

روباتی کوچک که هواپیما جا به جا می کند

روباتی کوچک که هواپیما جا به جا می کند

آی‌سی‌تی‌نیوز - این روزها بازار انواع و اقسام ربات ها داغ است. یکی از جدیدترین روبات های موجود در بازار که توجه بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کرده است روبات کوچکی است که می تواند یک هواپیما را حرکت دهد یا به دنبال خود بکشد.

این روزها بازار انواع و اقسام ربات ها داغ است. یکی از جدیدترین روبات های موجود در بازار که توجه بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کرده است روبات کوچکی است که می تواند یک هواپیما را حرکت دهد یا به دنبال خود بکشد.

 روبات موسوم به"HyQReal" را می توان یکی از جذاب ترین روبات های چهارپا دانست که کارکردی بسیار جالب دارد.

اگرچه روبات چهارپا و جذاب HyQReal یکی از برترین ربات هایی است که تا کنون با قدرت و انرژی بالا برای حمل اشیاء سنگین طراحی شده است. این روبات هوشمند یک مدل بسیار کوچکتر از رباتی است که سالها پیش توسط موسسه فناوری ایتالیا طراحی شده است.

از لحاظ طراحی این روبات را می توان یکی از ظریفترین ربات های حمل و نقل در جهان دانست. این روبات ظاهری شبیه به حیوانات شکارچی مثل یوزپلنگ و فیزیکی ورزشی دارد.  این روبات امروز در کنفرانس بین المللی روباتیک و اتوماسیون ارائه شد. بسیاری از مخاطبان کنفرانس از دیدن روبات HyQReal شگفت زده شدند.

 

روبات مذکور حدود چهار فوت طول و 130 کیلوگرم  وزن دارد و باتری آن برای حدود دو ساعت کار مداوم کافی است. این روبات در برابر گرد و غبار و آب مقاوم است و پس از زمین افتادن می تواند دوباره بلند شود، درواقع روبات مذکور قدرت یدرولیک بسیار بالایی دارد.

البته این روبات فعلا در مرحله آزمون است اما دور از ذهن نیست که به زودی شاهد حضور این ربات به عنوان دستبار حمل و نقل یا وسیله ای برای جا به جایی کالاها باشیم.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه