ساخت یک روبات برای کمک به سالمندان
همراه ما باشید

ساخت یک روبات برای کمک به سالمندان

ساخت یک روبات برای کمک به سالمندان

آی‌سی‌تی‌نیوز - در شرایطی که اثر محصولات روباتیک یاری رسان به کهنسالان گران قیمت بوده و برای عموم مردم قابل خریداری نیستند، روبات موبیکا با قیمت پایین می تواند نیازهای این افراد را برطرف کند.

در شرایطی که اثر محصولات روباتیک یاری رسان به کهنسالان گران قیمت بوده و برای عموم مردم قابل خریداری نیستند، روبات موبیکا با قیمت پایین می تواند نیازهای این افراد را برطرف کند.

این روبات که توسط محققان آلمانی تولید شده قادر به دوگونه تعامل صوتی و متنی با انسان هاست. روبات یادشده هم می تواند در انجام امور منزل به سالمندان کمک کند و هم برای انجام مراقبت های درمانی و بهداشتی از آنها برنامه ریزی شود.

علاوه بر کمک به انجام امور روزمره، موبیکا می تواند مصرف داروهای روزمره را به کهنسالان یادآوری کند و با نمایش تصاویر مرتبط به آنها برای انجام برخی حرکات ورزشی نیز کمک کند. روبات یادشده با نصب نرم افزار خاص ناوبری می تواند برای رسیدن به مقصد نیز به افراد کمک کند.

روبات مذکور که با چرخ حرکت می کند، دارای ارتفاعی قابل تنظیم بوده و برای رسیدن به مقصد به طور خودکار قابل برنامه ریزی است. موبیکا از یک نرم افزار شناسایی چهره هم برخوردار است و می تواند اشخاص مختلف را به یاد آورد. هزینه خرید این روبات و زمان عرضه آن به بازار اعلام نشده است.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه