سود سهام شرکت خدمات انفورماتیک اعلام شد
همراه ما باشید

سود سهام شرکت خدمات انفورماتیک اعلام شد

سود سهام شرکت خدمات انفورماتیک اعلام شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت خدمات انفورماتیک در مجمع عمومی عادی سالیانه ۱۰۰۰ ریال سود تقسیم کرد و مدیرعامل این شرکت برنامه‌های آتی خدمات انفورماتیک را تشریح کرد.

شرکت خدمات انفورماتیک در مجمع عمومی عادی سالیانه ۱۰۰۰ ریال سود تقسیم کرد و مدیرعامل این شرکت برنامه‌های آتی خدمات انفورماتیک را تشریح کرد.

سید ابوطالب نجفی گزارشی از عملکرد سال ۹۷ ارائه کرد و در آن، روند فعالیت‌های شرکت را رو به رشد خواند و تداوم موفقیت شرکت را منوط به ملاحظه روندهای فناوری، نگاه نوآورانه به صنعت و سرمایه گذاری در تحقیقات ذکر کرد. در همین راستا نجفی به طراحی، تولید، راه اندازی و مدیریت ۴۳ سامانه حاکمیتی و ۵۸ سامانه رقابتی اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۸۲ میلیارد تراکنش در سامانه های شتاب، شاپرک، ساتنا، پایا و صیاد با پایداری ۹۹.۹ درصد مدیریت شد؛ این در حالی است که تعدا تراکنش های مبادله شده در کر بانک‌های طرف قرارداد نیز ۲۲ میلیارد تراکنش بود.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در بخش حاکمیتی به راه‌اندازی «سامانه‌های کنترل برخط تراکنش های شتاب و شاپرک بر اساس کد ملی»، «استفاده از کارت بانکی به عنوان کارت سوخت و گوشت»، «سامانه پرداخت‌های نظام‌مند دوره‌ای، سپند» و «نظام هویت‌سنجی الکترونیکی مشتریان بانکی، نهاب» اشاره کرد و اظهار داشت: شرکت در سال گذشته برای سامانه سپند که در شبکه بانکی پرکاربرد است، موفق به کسب جایزه جشنواره مرحوم دکتر نوربخش شد.

نجفی در ادامه خاطر نشان ساخت: در تداوم همسویی با روندهای روز دنیا نیز ایجاد پلتفرم برنا که امکان استفاده از فناوری بلاکچین را میسر نموده و ارائه سرویس های بین بانکی را تسهیل می کند، محقق شده است.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در خصوص سامانه بهداد که طی آن تجمیع حساب‌های دولتی انجام خواهد شد؛ گفت: تا کنون ۹۷۲ سازمان و حدود ۱۷ هزار حساب دولتی به این سامانه منتقل شده‌اند و تنها گمرک و وزارت نفت باقی مانده که حساب‌های این سازمان‌ها نیز در حال جابجایی است.

بخش درخواست مشتری نیز از دیگر موضوعاتی بود که مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک به آن اشاره کرد و افزود: در این بخش ۲۱.۱ میلیارد تراکنش کارت و ۲۲.۹ میلیارد تراکنش کر در بانک‌های مشتری شرکت مدیریت شد که نسبت به سال قبل رشد قابل توجهی داشته است.

وی تصریح کرد: در خصوص بانکداری باز پلتفرم شاهین تولید شد که با همکاری بانک‌ها فضای مناسبی را در اختیار فین‌تک‌ها قرار می‌دهد.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک همچنین در خصوص طرح تبدیل کارت‌های مغناطیسی به کارت‌های هوشمند بانکی اظهار داشت: این پروژه موسوم به  EMV ظرف پنج سال آینده نهایی خواهد شد و یک فرایند تدریجی است.

نجفی تاکید کرد: در کنار اجرای این پروژه‌ها نباید از امنیت سامانه‌ها غافل شد که خوشبختانه در این بخش پروژه‌های خوبی پیاده سازی شده و هماهنگی و تعامل مناسبی نیز با نهادهای ذیصلاح داریم.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در خاتمه سخنان خود بیان داشت: خوشبختانه با تلاش مدیران و کارکنان شرکت، سود خالص تلفیقی سال مالی ۹۷ نسبت به سال قبل از آن، حدود ۴۶ درصد رشد داشته و ارزش شرکت هم اکنون ۱۱ هزار میلیارد تومان است.

نجفی در خاتمه از زحمات و همراهی مقامات مسئول، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت ملی انفورماتیک، اعضای هیات مدیره و مدیران و کلیه همکاران شرکت خدمات انفورماتیک در به ثمر رسیدن اهداف و برنامه‌های آن قدردانی به عمل‌آورد.

در نهایت پس از گزارش مدیرعامل، قرائت گزارش مقبول حسابرس و بازرس قانونی، مجمع با تصویب صورت‌های مالی و تقسیم ۱۰۰۰ ریال سود نقدی به ازای هر سهم به کار خود پایان داد.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه