واتس‌اپ بر روی ویندوز فون از کار افتاد
همراه ما باشید

واتس‌اپ بر روی ویندوز فون از کار افتاد

واتس‌اپ بر روی ویندوز فون از کار افتاد

آی‌سی‌تی‌نیوز - پیشتر این شرکت در سال 2016 اعلام کرده بود که از اسمارت‌فون‌های قدیمی برندهای بلک‌بری، نوکیا و آیفون پشتیبانی نمی‌کند.

پیشتر این شرکت در سال 2016 اعلام کرده بود که از اسمارت‌فون‌های قدیمی برندهای بلک‌بری، نوکیا و آیفون پشتیبانی نمی‌کند.

همچنین واتس‌اپ قرار است پیام‌رسان خود را برای ورژن‌های اندروید قدیمی‌تر از 2.3.7 و آیفون‌هایی که با ورژن قدیمی‌تر از iOS 7 کار می‌کنند از ماه دوم سال 2020 میلادی از دسترس خارج کند.

این شرکت دلیل این موضوع را چنین اعلام کرده است:

از آنجایی که ما به هفت سال آینده نگاه می‌کنیم، بنابراین می‌خواهیم تمام تلاشمان را روی پلتفرم‌های موبایلی قرار دهیم که بیشتر مردم از آن استفاده می‌کنند. با اینکه این دستگاه های قدیمی‌تر بخش بزرگی از تاریخچه ما را شکل داده‌اند، برای توسعه این اپ در آینده امکانات مناسبی در اختیار ما قرار نمی‌دهند.

این تصمیم سختی برای ما بود اما برای اینکه بتوانیم واتس‌اپ را برای استفاده بهتر کاربران تقویت کنیم نیاز بود چنین تصمیمی بگیریم. اگر شما هم کاربر یکی از دستگاه‌های قدیمی هستید پیشنهاد ما این است که دستگاه خود را به سیستم‌های عامل جدیدتر آپدیت کنید تا همچنان استفاده از واتس‌اپ برایتان امکان‌پذیر باشد.

 

این خبر در حالی منتشر شده که کاربران واتس‌اپ مدت زیادیست در انتظار آپدیت پوسته تاریک این اپ هستند. گمانه‌زنی و اخبار زیادی مبنی بر عرضه قریب‌الوقوع این آپدیت وجود دارد اما کمپانی همچنان در مورد آن سکوت کرده است.

قابلیت پوسته تاریک در پیام رسان‌هایی مثل فیس‌بوک مسنجر هم دیده شده و گوگل هم آپدیتی برای اعمال آن روی اندروید معرفی کرده است.

با این شرایط به نظر می‌رسد انتخاب‌ها برای کاربران ویندوز فون در سال 2019 محدودتر می‌شود چرا که مایکروسافت هم اخیرا اعلام کرد که قرار است پشتیبانی از اسمارت‌فون‌های مبتنی بر ویندوز را در پایان سال متوقف کند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه