بهترین و مطمئن‌ترین روش‌ها برای انتقال وجه 
همراه ما باشید

بهترین و مطمئن‌ترین روش‌ها برای انتقال وجه 

آی‌سی‌تی‌نیوز - در اواخر دهه‌ی 70 و اوایل دهه‌ی 80، خدمات الکترونیکی در ایران به طور فراگیر در قالب کارت‌های شتاب و دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها ظهور کرد.

با الکترونیکی شدن خدمات بانکی در کنار روی کار آمدن گوشی‌های هوشمند، بانک‌ها و شرکت‌های توسعه‌ی برنامه و اپلیکیشن، وارد رقابتی کم‌نظیر شدند تا خدمات بانکی و مالی مانند پرداخت قبض، کارت به کارت کردن، پرداخت عوارض و... را هر چه بیشتر برای شهروندان آسان‌تر کنند. 

پرکاربردترین روش‌های مختلف کارت به کارت 

با وجود شبکه‌ی الکترونیکی پرداخت در کنار همه‌گیری گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید و iOS، امروز تنوع زیادی در روش‌های مختلف انتقال وجه وجود دارد.

•    کارت به کارت با مراجعه به بانک
این روش یکی از معدود روش‌هایی است که نیاز به مراجعه‌ی حضوری فرد به بانک دارد. در شرایطی که قصد دارید وجه زیادی را به حساب یا کارت دیگری منتقل کنید، می‌توانید از طریق مراجعه به بانک اقدام کنید. 

•    کارت به کارت از طریق دستگاه‌های خودپرداز
این روش تا همین چند سال پیش محبوبیت زیادی بین مشتریان بانک‌های مختلف داشت. با وجود روش‌های سریع‌تر و امن‌تر، کارت به کارت از طریق خودپرداز هنوز هم کاربرد دارد. بانک‌های مختلف سقف محدودی را برای کارت به کارت کردن از این طریق در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. 

•    کارت به کارت از طریق درگاه‌های آنلاین بانک
تمام بانک‌ها وب‌سایت‌های رسمی دارند و انواع خدمات مالی و اعتباری را به صورت آنلاین ارائه می‌کنند. با داشتن رمز دوم و اطلاعات کارت بانک خود، می‌توانید عملیات انتقال وجه بانک ملی، ملت و سایر بانک‌ها را انجام دهید. 

•    کارت به کارت از طریق اپلیکیشن بانک‌ها و خدمات بانکی
بانک‌ها در کنار خدمات حضوری و سایت‌های آنلاین، اپلیکیشن‌های مخصوص خود را طراحی کرده‌اند و به مشتریان خود خدمات متنوعی را ارائه می‌دهند. در خیلی از موارد مشتریان سایر بانک‌ها هم می‌توانند از خدمات اپلیکیشن بانک‌های مختلف استفاده کنند، اما بهره‌مندی از خدمات ویژه‌ی اپلیکیشن هر بانک تنها برای مشتریان همان بانک امکان‌پذیر است. در کنار بانک‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌های دیگر هم با درک نیاز شهروندان برای انجام خدمات بانکی و انتقال وجه از طریق کارت به کارت، برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های مختلفی طراحی و روانه‌ی بازارهای دیجیتالی کرده‌اند.

 بهترین و مطمئن‌ترین روش‌ها برای انتقال وجه 

برای انتقال وجه از طریق کارت به کارت چه مواردی را باید در نظر داشته باشید؟

برای انتقال وجه از این طریق داشتن رمز دوم از بانک و شماره کارت طرف مقابل ضروری است. انتقال وجه درون شبکه‌ی شتاب براساس اطلاعات محرمانه‌ای انجام می‌شود که فقط شخص شما باید از آن‌ها مطلع باشید. به همین دلیل باید از رمز دوم و اطلاعات کارت خود محافظت کنید. بهترین روش این است که از اپلیکیشن‌هایی که به همین منظور طراحی شده‌اند، استفاده کنید تا هر بار مجبور به استفاده از کارت و وارد کردن اطلاعات شخصی در مکان‌ها و محیط‌های مختلف نباشید. رمز پویا برای انتقال مبالغ بالای صدهزار تومان اجباری است، اما بهتر است در تمام موارد از این رمز برای افزایش امنیت اطلاعات شخصی خود استفاده کنید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که هنگام کارت به کارت، کارمزد مشخصی توسط بانک کسر می‌شود. 
در انتخاب اپلیکیشن برای انجام عملیات بانکی باید دقت زیادی داشته باشید. برنامه‌های ناشناس و غیرمعتبر را روی گوشی خود نصب نکنید. برنامه‌های معتبر را شناسایی و براساس نیاز خود آن‌ها را انتخاب کنید. سعی کنید این برنامه‌ها را از پایگاه‌های اینترنتی مطمئن و معتبر دریافت کنید.
 

بهترین روش برای کارت به کارت و انتقال وجه

هر یک از اپلیکیشن‌های طراحی شده توسط بانک یا شرکت‌های دیگر ویژگی‌های خاصی دارند و امکانات متفاوتی را برای کاربران فراهم کرده‌اند. سیستم کارت به کارت خیلی از این اپلیکیشن‌ها امنیت بالایی دارد و اطلاعات محرمانه‌ی افراد به شکلی کاملا محافظت‌شده در اپلیکیشن ذخیره می‌شود. با یک بار وارد کردن اطلاعات بانکی خود می‌توانید هر بار با چند کلیک ساده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، وجه نقد منتقل کنید. شماره‌ کارت‌های پرمخاطب را هم می‌توانید در این برنامه ذخیره کنید. هم چنین علاوه بر کارت به کارت، امکانات دیگری هم در اکثر این اپلکیشن‌ها چون خرید شارژ، بسته اینترنت ایرانسل، همراه اول و رایتل و ... وجود دارد.
 

(این مطلب یک گزارش آگهی است.)

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه