دستورالعمل اجرایی پیوست فناوری در وزارت ارتباطات ابلاغ شد
همراه ما باشید

دستورالعمل اجرایی پیوست فناوری در وزارت ارتباطات ابلاغ شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل همکاری‌ها و توسعه صنعت معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات از ابلاغ دستورالعمل اجرایی پیوست فناوری در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از سوی وزیر ارتباطات به شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه خبر داد.

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حامد لدنی، درباره اجرای پیوست فناوری در وزارت ارتباطات گفت: در وزارت متبوع، سیاست‌گذاری، نظارت و هماهنگی تدوین پیوست فناوری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و راهبری اجرای پیوست فناوری، مطابق حکم وزیر ارتباطات به عهده معاونت فناوری و نوآوری واگذارشده است.

وی افزود: در اجرای این مأموریت، دستورالعمل اجرایی پیوست فناوری با همکاری شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه و بخش خصوصی تدوین و از سوی وزیر ارتباطات جهت اجرا به دستگاه‌های زیرمجموعه ابلاغ شد.

لدنی ادامه داد: این دستورالعمل در راستای اجرای «قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی» مصوب خردادماه سال گذشته تدوین‌شده و بر این اساس سازمان‌ها و شرکت‌های مشمول ماده ۲ قانون شامل ستاد مرکزی، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت و دارندگان مجوز یا پروانه فعالیت از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موظف به اجرای این دستورالعمل هستند.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از نخستین دستگاه‌های اجرایی کشور است که به مبحث پیوست فناوری در قراردادها پرداخته و آن را رسمیت داده است.

دستورالعمل پیوست فناوری با اهدافی نظیر افزایش توانمندی‌های تولید داخل، دانش‌بنیان شدن بخش‌های تولیدی، اقتصادی و تجاری، افزایش استقلال و اتکا به اقتصاد غیرنفتی، افزایش نقش و سهم اقتصاد و تحول دیجیتال، تأمین نیازهای نوین و فناورانه طرح‌ها و پروژه‌های حاکمیتی، توسعه بازار و تولید محصولات و خدمات نوین منطبق بر استانداردهای جهانی و صادرات تدوین‌شده است.

مدیرکل همکاری‌ها و توسعه صنعت وزارت در ادامه در تشریح این ابلاغیه گفت: شرح خدمات پیوست فناوری در قالب اقدامات کلی شامل خرید و استفاده از محصولات دانش‌بنیان تولید داخلی جهت انجام موضوع قرارداد دست‌کم به میزان ۲۰ درصد ارزش قرارداد؛ همکاری‌های دانش‌محور و فناورانه با داخل و ایجاد، راه‌اندازی و یا توسعه مراکز تحقیق و توسعه و آزمایشگاه‌های مشترک؛ تعاملات حرفه‌ای و صنعتی مشترک با داخل نظیر ایجاد مراکز طراحی و مهندسی و خط تولید محصول و ارائه خدمات در داخل است.

لدنی در خاتمه گفت: مسئولیت اجرای دستورالعمل پیوست فناوری قراردادها بر عهده بالاترین مقام دستگاه بوده و گزارش انجام تعهدات این بخش از هر قرارداد توسط کارفرما تهیه و به دبیرخانه ارسال خواهد شد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه