خط تولید تبلت‌ ایرانی به بهره‌برداری رسید
همراه ما باشید

خط تولید تبلت‌ ایرانی به بهره‌برداری رسید

خط تولید تبلت‌ ایرانی به بهره‌برداری رسید

آی‌سی‌تی‌نیوز - همزمان با دهه فجر، کارخانه تولید تبلت ایرانی با قابلیت کنترل آن از سوی والدین و با ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در مراغه افتتاح شد.

مدیرعامل گروه تولیدی صنایع دیجیتال «سپهبد» امروز در آیین بهره‌برداری از این خط تولید گفت: این کارخانه تولید تجهیزات هوشمند بر مبنای یک دانش بومی در مراغه ایجاد شد و همچون بسیاری دیگر از کارخانه‌هایی که سخت‌افزار تولید می‌کنند، صرفا تجاری نیست و به توسعه می‌اندیشد. 

«محمد آزمون» با اشاره به اینکه ایده راه‌اندازی این کارخانه از دغدغه‌های رهبری مبنی بر صیانت از فضای مجازی شکل گرفته، افزود: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از این ایده استقبال کرد تا یک سیستم عامل بر اساس نیاز خانواده ایرانی بومی‌سازی شود.  

وی اضافه کرد: این مجموعه با تولید تبلت و سیستم عامل بومی شروع به کار کرد اما می‌تواند تجمیع‌کننده همه افرادی باشد که در حوزه تولید محتوا فعالیت می‌کنند و محصول تولیدی آن، پدران و مادران را در ایمن‌سازی محتوای فضای مجازی یاری می‌کند. 

«آزمون» با تاکید بر اینکه تبلت‌های این شرکت طی بهار سال آینده به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد، بیان کرد: به زودی از طریق مشارکت با یک برند معتبر، گوشی هوشمند نیز در این مجموعه تولید خواهد شد.

وی از استارت‌آپ‌ها و همه شرکت‌هایی که برای ارایه سرویس به خانواه‌های ایرانی فعال هستند، خواست به این گروه بپیوندند و مجموعه «سپهبد» که مزین به نام سردار دلهاست را یاری کنند.

به گزارش ایرنا در تبلت ایرانی تولیدی در مراغه والدین می‌توانند به نرم‌افزارهای آن دسترسی داشته باشند و حتی ساعت‌های مشخصی برای استفاده از این تبلت تعریف کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه