خدمات کوانتومی مایکروسافت در دسترس قرار گرفت
همراه ما باشید

خدمات کوانتومی مایکروسافت در دسترس قرار گرفت

آی‌سی‌تی‌نیوز - مایکروسافت اعلام کرده است که پلتفرم محاسبات کوانتومی مبتنی بر فضای ابری " Azure Quantum " اکنون در دسترس عموم قرار گرفته است و این یک نقطه عطف کلیدی است که به توسعه‌دهندگان و محققان اجازه می‌دهد از فرصت‌های دسترسی به منابع کوانتومی استفاده کنند.

به گزارش تسنیم؛ مایکروسافت اعلام کرده است که پلتفرم محاسبات کوانتومی مبتنی بر فضای ابری " Azure Quantum " اکنون در دسترس عموم قرار گرفته است؛  مایکروسافت این اقدام را یک نقطه عطف کلیدی توصیف کرده است که به توسعه‌دهندگان و محققان اجازه می‌دهد تا از فرصت‌های دسترسی به منابع کوانتومی استفاده کنند.

"Azure Quantum" به کاربران امکان دسترسی به خدمات طیف وسیعی از شرکای صنعت کوانتوم از جمله "Honeywell" ،"IonQ" و مدارهای کوانتومی و موارد دیگر را می‌دهد؛ "Azure Quantum" همچنین یک دستاورد و پیشرفت تکنولوژی است که از همکاری بین مایکروسافت و دانشگاه سیدنی بدست آمده است.

محصولی که مایکروسافت با نام Azure Quantum از آن یاد می‌کند در اصل یک اکوسیستم کوانتومی ابری باز و کامل محسوب می‌شود که نخستین بار سال 2019 میلادی معرفی شد؛ سیستم Azure Quantum امکان دسترسی به سخت افزارهای کوانتومی که توسط سه شرکت مختلف عرضه می‌شوند را فراهم می‌کند؛ این خدمات همچنین از سیستم متن‌باز "Quantum Development Kit (QDK)"، رایانه‌های کلاسیک Azure مایکروسافت و یک سیستم شبیه‌ساز کوانتومی پشتیبانی می‌کند.

شرکت مایکروسافت روی این پلتفرم یک رایانه کوانتومی در اختیار ندارد و  برای ارایه خدمات کوانتومی بیش از 10 سال تلاش کرده است تا بتواند سرویس متفاوتی را در اختیار کاربران بگذارد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه