احتمال اخراج گوگل و فیس‌بوک از استرالیا
همراه ما باشید

احتمال اخراج گوگل و فیس‌بوک از استرالیا

آی‌سی‌تی‌نیوز - بر اساس قانون استرالیا، فیس‌‌بوک و گوگل باید به ناشران خبر در ازای بازنشر مطالب آنها، پول پرداخت کنند. عدم تبعیت این دو شرکت از قانون، ممکن است به فعالیت این دو شرکت در استرالیا پایان دهد.

به گزارش فارس به نقل از ای‌بی‌سی‌نیوز، دولت استرالیا قانونی را به تصویب رسانده که بر اساس آن، شرکت‌های فناوری بزرگ حق ندارند مطالب و اخبار سایت‌های خبری را بدون پرداخت پول به آنها در سرویس‌های وابسته به خود بازنشر کنند. این قانون به مذاق گوگل و فیس‌بوک خوش نیامده و آنها تهدید کرده اند در صورت اصرار دولت استرالیا بر اجرای قانون مذکور دیگر در خاک این کشور هیچ خدماتی ارائه نمی‌کنند.

دولت استرالیا هم در واکنش بر تصمیم خود پافشاری کرده و در همین حال مایکروسافت از موافقت خود با این تصمیم و پرداخت پول به ناشران خبر در استرالیا در ازای بازنشر محتوای تولیدی آنها خبر داده است. همچنین مایکروسافت می‌گوید موتور جستجوی بینگ این شرکت و سایر خدمات آن می‌تواند جایگزین خدمات مشابه گوگل و فیس‌بوک در استرالیا شود.

ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت و براد اسمیث رئیس این شرکت از مذاکره با اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا در هفته گذشته برای اجرایی کردن فرایند مذکور خبر داده اند. نخست وزیر استرالیا معتقد است با اجرای قانون جدید توازنی میان کسب و کار فعالان عرصه خبر و غول‌های دنیای فناوری ایجاد می‌شود. وی در واکنش به تهدید گوگل به توقف فعالیت در استرالیا در صورت اجرای قانون مذکور گفته است: مایکروسافت به طور قطع از چنین اقدامی خوشحال می‌شود.

در عین حال رئیس مایکروسافت نیز گفته است ما تضمین می‌کنیم که کسب و کارهای کوچک بتوانند با انتشار تبلیغات خود در موتور جستجوی بینگ شرایط بهتری پیدا کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه