کشف ۱۴۵۶ دستگاه ماینر در رباط‌کریم
همراه ما باشید

کشف ۱۴۵۶ دستگاه ماینر در رباط‌کریم

آی‌سی‌تی‌نیوز - فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف هزار و ۴۵۶ دستگاه ماینر(استخراج ارز دیجیتال) به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال در شهرستان رباط‌کریم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار کیوان ظهیری فرمانده انتظامی غرب استان تهران عصر امروز، اظهار کرد: در پی دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر وجود تعداد زیادی دستگاه تولید ارز دیجیتال در داخل یکی از شرکت‌های تولیدی در شهرستان رباط کریم، بررسی موضوع به طور ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی گفت: مأموران پلیس پس از یک سری اقدامات اطلاعاتی و فنی موفق به شناسایی محل نگهداری دستگاه‌های تولید ارزهای دیجیتال شده و پس از هماهنگی با مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران تصریح کرد: در بازرسی از این کارگاه یک هزار و ۴۵۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال کشف و یک نفر نیز در این خصوص دستگیر و به مرجع قضائی تحویل داده شد.

سردار ظهیری با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی دستگاه‌های استخراج ارز کشف شده را ۱۵۰ میلیارد ریال برآورد کردند، خاطرنشان کرد: استفاده از دستگاه‌های ماینر، نیاز به مصرف برق زیادی دارد که برخی افراد سودجو با استفاده از برق دولتی و به شکل غیرمجاز اقدام به راه‌اندازی دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال می‌کنند لذا از شهروندان درخواست می‌شود در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه موارد مشکوک مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه