آغاز پروژه تامین اینترنت ماهواره ای
همراه ما باشید

آغاز پروژه تامین اینترنت ماهواره ای

آغاز پروژه تامین اینترنت ماهواره ای

آی‌سی‌تی‌نیوز - اسپیس ایکس در هفته جاری چند ماهواره آزمایشی برای پروژه استارلینک را به آسمان می برد. این اقدام نشان دهنده آغاز پروژه برای تامین اینترنت ماهواره ای است.

اسپیس ایکس در هفته جاری چند ماهواره آزمایشی برای پروژه استارلینک را به آسمان می برد. این اقدام نشان دهنده آغاز پروژه برای تامین اینترنت ماهواره ای است.

 برنامه الون ماسک برای تاباندن اینترنت پرسرعت به زمین با استفاده از هزاران ماهواره در حال تحقق است. در همین راستا به نظر می‌رسد پروژه «استارلینک» در هفته آتی آغاز شود.

طبق بیانیه «گوین شات ول» رئیس اسپیس ایکس، این شرکت در تاریخ ۱۵ می چند ماهواره را همراه یک موشکفالکون ۹ به فضا پرتاب می‌کند. این عملیات در حقیقت آغاز پروژه استارلینک است.

البته به گفته شات ول این پرتاب‌های اولیه بیشتر به مثابه آزمایش هستند.

جالب آنکه نسخه ماهواره‌های آزمایشی قابلیت برقراری ارتباط با یکدیگر را ندارند. این ویژگی به ماهواره‌ها کمک می‌کند از برخورد با یکدیگر اجتناب کنند.

شات ول در کنفرانس «ماهواره ۲۰۱۹» در این باره گفت: این ماهواره‌ها آزمایشی هستند تا بتوانیم شیوه به کارگیریاز ماهواره‌ها و ایجاد شبکه را بررسی کنیم.

همچنین شات ول افزود این شرکت احتمالاً تا پایان سال ۲ تا ۶ عملیات پرتاب دیگر برای پروژه استارلینک انجام می‌دهد.

طبق بیانیه اسپیس ایکس این ماهواره‌ها به شکل یک شبکه فعالیت می‌کنند و با پایانه‌های کاربری در خانه مشتریان ارتباط برقرار می‌کند.

در این اواخر دولت طرح اصلاح شده استارلینک را تأیید کرده بود. طبق طرح اصلاح شده اسپیس ایکس بیش از ۱۵۰۰ ماهواره به ارتفاع ۳۴۲ مایلی زمین ارسال می‌شوند. این پروژه در نهایت ۱۲ هزار ماهواره را شامل می‌شود که بالای اتمسفر زمین مدار می‌زنند و اینترنتی با سرعت یک گیگابیت بر ثانیه را برای کاربران فراهم می‌کنند که میزان تأخیر در دسترسی کاربران به این اینترنت ۲۵ میلی ثانیه است.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه