هشدار مجدد درباره کلاهبرداری‌ با کارت بیمه هوشمند
همراه ما باشید

هشدار مجدد درباره کلاهبرداری‌ با کارت بیمه هوشمند

آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات با بیان این که در پروژه های سلامت الکترونیکی به هیچ وجه قرار نیست ابزارهایی نظیر کارت هوشمند به کار رود، تاکید کرد: در فرآیند خدمات سلامت نیز به غیر از سامانه های رسمی نظیر 4030 ارتباطی با شهروندان گرفته نمی شود.

به گزارش وبدا، رضا باقری اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اجرایی شدن زیرساخت های سلامت الکترونیکی و انجام طرح استحقاق سنجی، نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک در مراکز نمونه اظهار کرد: در همین راستا سودجویانی با دستیابی غیرقانونی و غیرمجاز به داده های برخی اشخاص که می تواند ناشی از ثبت نام در سامانه های اینترنتی خدمت دهنده باشد، با تماس با تلفن همراه یا منزل اشخاص و ارائه اطلاعات فردی و با مهندسی اجتماعی مبادرت به کلاه برداری می کنند.
وی ادامه داد: این کلاهبرداری ها تحت عنوان کارت بیمه هوشمند یا عناوین مشابه بوده و مبالغی از 100 تا 50 هزار تومان برای صدور کارت جعلی سلامت دریافت می کنند.
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات گفت: با توجه به اینکه در پروژه های ذکر شده سلامت الکترونیکی به هیچ وجه قرار نیست چنین ابزارهایی نظیر کارت هوشمند به کار رود، تصریح کرد: در فرآیند خدمات سلامت نیز به غیر از سامانه های رسمی نظیر 4030 ارتباطی با شهروندان گرفته نمی شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه