جریمه شرکت آلمانی به علت جاسوسی از کارمندانش
همراه ما باشید

جریمه شرکت آلمانی به علت جاسوسی از کارمندانش

آی‌سی‌تی‌نیوز - رگولاتوری آلمان از جریمه ۱۰.۴ میلیون یورویی یک شرکت فناوری در این کشور به علت کنترل ویدئویی دائمی کارمندانش خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، این شرکت که در ایالت نیدرزاکسن آلمان در شمال غرب این کشور در زمینه خرده فروشی لپ تاپ فعالیت می‌کند، در دو سال گذشته و بدون دریافت حکم قضائی به طور دائم کارکنانش را در همه شرایط با استفاده از دوربین‌های ویدئویی تحت کنترل داشته است.

جریمه ۱۰.۴ میلیون یورویی این شرکت که بر مبنای قانون عمومی حفاظت از داده‌ها یا جی دی پی آر مصوب سال ۲۰۱۸ در اتحادیه اروپا انجام شده، نه تنها در آلمان بلکه در کل قاره اروپا بی سابقه است.

شرکت یادشده برای فروش لپ تاپ و نوت بوک یک سایت تجارت الکترونیک به نشانی notebooksbilliger.de را اداره می‌کند و علاوه بر این برخی لوازم جانبی رایانه‌ای را نیز به فروش می‌رساند. این شرکت دوربین‌های کنترل و جاسوسی خود را در انبارها ، اتاق‌های فروش و فضای کار مشترک کارکنان نصب کرده بود و هدف از این کار را جلوگیری از سرقت و بررسی نحوه نقل و انتقال اقلام مختلف عنوان کرده بود.

سیستم ویدئویی یادشده به طور دائمی فعال بوده و داده‌های آن به مدت حداقل ۶۰ روز بر روی سرورهای شرکت آلمانی ذخیره می‌شد. تعدادی از کارکنان این شرکت نیز نسبت به این مساله اعتراض کرده بودند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه