پاکستان سیستم پرداخت دیجیتال ایجاد می‌کند
همراه ما باشید

پاکستان سیستم پرداخت دیجیتال ایجاد می‌کند

آی‌سی‌تی‌نیوز - دولت پاکستان از راه اندازی یک سیستم پرداخت فوری دیجیتال خبر داده که «راست» نام دارد و با هدف تقویت روند دیجیتالی شدن اقتصاد این کشور ابداع شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، سیستم پرداخت دیجیتال جدید دولت پاکستان ابزاری مؤثر، کم هزینه و سریع برای صاحبان مشاغل کوچک و افراد عادی توصیف شده تا از این طریق بتوان به سرعت و با استفاده از ابزار دیجیتال پرداخت‌های مختلف را در فضای مجازی انجام داد.

این سیستم پرداخت، مورد پشتیبانی بانک مرکزی پاکستان است و به افراد فقیر و حاشیه نشین نیز امکان می‌دهد تا بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک‌ها بتوانند به خدمات بانکی دسترسی یابند. ۴۰ درصد از جمعیت پاکستان را افراد فقیر و با درآمد اندک تشکیل می‌دهند که تنها ۱۴ درصد از آنها دارای حساب بانکی هستند.

مرحله اول راه اندازی سیستم راست مبتنی بر ایجاد یک ماژول پرداخت دیجیتال است که دیجیتالی کردن روند پرداخت حقوق و دستمزد و دیگر پرداخت‌های سازمان‌ها و ادارات دولتی را تسهیل می‌کند. در مرحله دوم مشاغل کوچک و بازرگانان می‌توانند از این خدمات بهره مند شوند و در مرحله سوم دیگر علاقمندان از خدمات یادشده بهره می‌گیرند.

سیستم دیجیتال یادشده شامل ارائه خدمات پرداخت فردی نیز هست و تمهیدات مختلفی برای ایمن سازی آن در نظر گرفته شده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه