انتقاد مستر بین از وضعیت فضای مجازی
همراه ما باشید

انتقاد مستر بین از وضعیت فضای مجازی

انتقاد مستر بین از وضعیت فضای مجازی

آی‌سی‌تی‌نیوز - روآن اتکینسون گفت: آنچه که در حال حاضر در فضای مجازی و اینترنت داریم، معادل دیجیتال اوباش قرون وسطایی است که در خیابان ها پرسه می زنند و به دنبال شخصی برای آتش زدنش می گردند.

خبرگزاری فارس ـ در مارس ۲۰۰۱، «روآن اتکینسون» در پروازی شخصی با همسر و فرزندانش به مقصد کنیا بود که خلبان از هوش رفت. اتکینسون در ارتفاع ۳۰ هزار پایی در دل آسمان با وجود زن و بچه شدیدا نگرانش، توانست هواپیما را تا به هوش آمدن خلبان در هوا نگه دارد. در نهایت هواپیما پس از به هوش آمدن خلبان در فرودگاه ویلسون نایروبی به زمین نشست. همین نشان از ذکاوت و تیز هوشی همان آدم ساده لوح و دست و پا چلفتی دارد که با کارکتر «مستر بین» دنیای کمدی را به تسخیر خود درآورد.

روآن اتکینسون که بیشتر با نام شخصیت معروفش «مستر بین» شناخته می شود، طی یک مصاحبه مفصل با رادیو تایمز انگلیس گفت: مشکلی که ما به صورت آنلاین داریم این است که یک الگوریتم درباره آنچه می خواهیم ببینیم تصمیم می گیرد که در نهایت منجر به نگاهی سهل انگارانه و باینری یا همان کد صفر و یک کامپیوتری می شود. این امر باعث می شود که شما موافق ما باشید یا مخالف ما. و اگر با ما مخالف باشید، سزاوار این هستید که لغو شوید.

اتکینسون افزود: مهم است که ما در معرض طیف وسیعی از افکار و عقاید قرار بگیریم، اما آنچه که در حال حاضر در فضای مجازی و اینترنت داریم، معادل دیجیتال اوباش قرون وسطایی است که در خیابان ها پرسه می زنند و به دنبال شخصی برای آتش زدنش می گردند. بنابراین برای هر کسی که قربانی این جمع شود وحشتناک است و همین، ترس من از آینده را توجیه می کند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه