سامانه پیام ایران دهه مبارک فجر رونمایی می‌شود
همراه ما باشید

سامانه پیام ایران دهه مبارک فجر رونمایی می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - ولی زاده گفت: کارتابل الکترونیکی دولت و مردم تحت عنوان "سامانه پیام ایران" تا دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،  ولی زاده معاون دولت الکترونیکی وزارت ارتباطات و فناوری،در نشست کارگروه فناوری و اطلاعات استان که با حضور فولادیان مدیرکل پایش و نظارت وزارت ارتباطات و فناوری،محمدی مدیرکل برنامه ریزی و تحول اداری،شهرکی مدیر کل فناوری و اطلاعات استانداری و همچنین مسئولین فناوری و اطلاعات دستگاههای اجرایی استان در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد به تشریح و ضرورت راه اندازی سامانه پیام ایران پرداخت و گفت: سامانه پیامکی تحت عنوان سامانه پیام ایران و با سر شماره ۴۰۴۰ و کد دستوری #۴* با هدف ساماندهی تبادل اطلاعات میان دستگاه‌های اجرایی و مردم و کاهش کلاهبرداری ها ایجاد می شود.

او ادامه داد:در گذشته سرویسی به نام کارپوشه ملی ایرانیان پیاده شده که یک طرفه بود و وقتی فردی در کار پوشه ثبت‌نام می‌کرد اگر دستگاه‌های اجرایی ابلاغی برای فرد میفرستادند از طریق این کارپوشه برای فرد ارسال می‌شد و این روند یک طرفه بود.

ولی زاده گفت: سامانه‌پیام ایران کارپوشه ای است که عملاً دو طرفه می‌شود و مردم می توانند از طریق این سامانه درخواست خود را به هر دستگاه اجرایی موردنظر بفرستند و جوابش را از همان طریق دریافت کنند.

او  افزود: راه اندازی این پروژه مهم در مراحل پایانی قرار دارد و با تکمیل زنجیره حداکثر تا دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد.

معاون دولت الکترونیکی گفت: در این سامانه امکان انجام مکاتبات اداری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی با دستگاه‌های اجرایی از طریق اختصاص یک پنل شخصی و ارائه کد رهگیری بابت رصد وضعیت مکاتبات برای افراد فراهم می شود که ضرورت مراجعه حضوری افراد به دبیرخانه دستگاه‌های اجرایی را برطرف می کند.

او سامانه پیام ایران را گامی موثر در تکمیل خدمات دولت الکترونیک عنوان کرد و مکاتبه با دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی کشور را بدون مراجعه حضوری و ارائه پاسخ به آحاد مردم و موسسات حقوقی را در شرایط بحرانی و حساس کنونی گام مهمی در کنترل بیماری کرونا و حفظ شرایط قرنطینه دانست.

در این نشست پیرامون ضرورت اجرا و راه اندازی سامانه‌پیام ایران در دستگاه های اجرایی توضیحات لازم ارائه شد .

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه