اطلاعات شخصی را در اینترنت منتشر نکنید
همراه ما باشید

اطلاعات شخصی را در اینترنت منتشر نکنید

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا گفت:مجرمان فضای مجازی با سوءاستفاده از اطلاعات شخصی و خانوادگی افراد اقدام به ایجادمزاحمت، تهدید و هتک حیثیت می کنند.

سرهنگ علی‌محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس با اعلام این مطلب که افراد نبایداطلاعات شخصی و خانوادگی خود را در فضای مجازی منتشر کنند اظهار داشت:مجرمان سایبری در فضای مجازی به دنبال فرصتی هستند تا بتوانند اقدامات مجرمانه خود را عملی کنند و گاهی کاربران با اشتباهات خود این فرصت را برای مجرمان فراهم می‌کنند.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: یکی از جرایمی که در فضای مجازی نسبتا زیاد اتفاق می‌افتد سوءاستفاده از اطلاعات شخصی و خانوادگی افراد است که مجرمان از این اطلاعات برای ایجاد مزاحمت، اخاذی، تهدید ، هتک حیثیت و غیره استفاده کرده و مشکلات زیادی برای افراد ایجاد می‌کنند.

این مقام ارشد پلیس فتا خاطرنشان کرد: کاربران برای جلوگیری از این گونه جرایم باید هنگام انتشار اطلاعات خود در فضای مجازی نهایت دقت را داشته و قبل از انتشار اطلاعات در این فضا به تبعات آن بیندیشند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه