سلفی خود را با هوش مصنوعی ادغام کنید
همراه ما باشید

سلفی خود را با هوش مصنوعی ادغام کنید

سلفی خود را با هوش مصنوعی ادغام کنید

آی‌سی‌تی‌نیوز - اپلیکیشنی است که این کمپانی به تازگی با کمک هوش مصنوعی معرفی کرده؛ عملکرد آن هم به این صورت است که شما کلمه پیشنهادی تان را در اختیارش قرار می دهید و بعد برنامه آن کلمه را در قالب شعری با سبک قرن نوزدهم را روی یکی از سلفی های شما می گذارد. در واقع این اپلیکیشن یک فیلتر اینستاگرامی است که با چند بیت شعر ساخته شده توسط هوش مصنوعی ادغام شده است.

اپلیکیشنی است که این کمپانی به تازگی با کمک هوش مصنوعی معرفی کرده؛ عملکرد آن هم به این صورت است که شما کلمه پیشنهادی تان را در اختیارش قرار می دهید و بعد برنامه آن کلمه را در قالب شعری با سبک قرن نوزدهم را روی یکی از سلفی های شما می گذارد. در واقع این اپلیکیشن یک فیلتر اینستاگرامی است که با چند بیت شعر ساخته شده توسط هوش مصنوعی ادغام شده است.

PoemPortraits در کل برنامه ای عجیب و در عین حال جالب است و صرف اندکی زمان در آن ارزشش را دارد. تصویری که در بالا مشاهده می کنید با استفاده از کلمه malfeasance به معنای شرارت ساخته شده و متعلق به کیانو ریوز هنرپیشه، تهیه کننده و کارگردان کانادایی است.

اما اپلیکیشن PoemPortraits را می توان محصول همکاری لابراتوار هنر و فرهنگ گوگل، راس گودوین (برنامه نویس) و اس دولین (هنرمند و طراح صحنه) دانست که با خیلی ها همکاری داشته است؛ از تئاتر ملی انگلستان گرفته تا کانیه وست، بیانسه و ادل.

برای اجرای این پروژه در مرحله نخست راس نرم افزاری را طراحی کرد که شعر می نوشت. او در واقع نوعی شبکه عصبی یادگیری عمیق را با استفاده از اشعار قرن نوزدهم (شامل ۲۵ میلیون کلمه) آموزش داد. این شبکه در ادامه دیتای دریافتی اش را کنکاش می کند و بعد در پاسخ به کلمه ورودی کاربر متنی را ارائه می کند.

دولین در ادامه این ماشین کوچک تولید کننده شعر را درون تعدادی فریم ورک فیزیکی از جمله مجسمه شیر در میدان Trafalgar لندن و غرفه عکاسی یک مهمانی در گالری Serprntine قرار داد.

 اپلیکیشن تحت وب PoemPortraits در واقع نوعی نسخه دیجیتالی از قاب عکس است و آنطور که دولین در مطلب خود نوشته اشعاری که می سازد گاهی بسیار کنایه آمیز و در مواقعی کاملا بی معنا و مفهوم هستند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه