فروش جهانی کامپیوتر ۳۵ درصد رشد کرد
همراه ما باشید

فروش جهانی کامپیوتر ۳۵ درصد رشد کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - فروش جهانی رایانه‌های شخصی انتظار می‌رود طی سه ماه آخر سال ۲۰۲۰ به ۱۴۳ میلیون دستگاه برسد که نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

به گزارش تسنیم، طبق آخرین گزارش شرکت تحقیقات بازار فناوری “کانالیس”، فروش جهانی رایانه‌های شخصی انتظار می‌رود طی سه ماه آخر سال ۲۰۲۰ به ۱۴۳ میلیون دستگاه برسد که نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد رشد نشان می دهد.

در این گزارش آمده است: این رقم مجموع فروش رایانه‌های شخصی در سال ۲۰۲۰ را به ۴۵۸ میلیون دستگاه خواهد رساند که ۱۷ درصد افزایش سالانه نشان خواهد داد.

این درحالی است که با وجود افزایش چشمگیر عرضه رایانه‌های شخصی در جهان، نیاز به این دستگاه‌های محاسباتی برای کارگران ماهر و دانشجویان به بالاترین سطح خود رسیده است.

رشد فروش در بخش رایانه‌های شخصی در سال ۲۰۲۱ نیز ادامه خواهد یافت و پیش بینی می شود فروش در سه ماهه اول سال آینده میلادی ۴۳ درصد افزایش داشته باشد چرا که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰فروش عملکرد ضعیفی داشته است.

در این گزارش پیش‌بینی شده است که “فروش در سال ۲۰۲۱ پس از یک سال فوق العاده در سال ۲۰۲۰، ۱٫۴ درصد افزایش خواهد یافت.”

در این گزارش چهار عامل اصلی برای رشد بازار رایانه های شخصی در سال ۲۰۲۱ و بعد از آن ذکر شده است: کار از راه دور، یادگیری دیجیتال، استفاده در بخش خدمات و موارد استفاده در فناوری‌های نو ظهور.

در همین حال، این گزارش اضافه می کند که تعداد بیشتر و جمعیت بیشتر کاربران رایانه شخصی فرصت‌های جدید شغلی را نیز فراهم می‌کند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه