پنتاگون در حال ارزیابی خسارات حملات سایبری به آمریکا
همراه ما باشید

پنتاگون در حال ارزیابی خسارات حملات سایبری به آمریکا

آی‌سی‌تی‌نیوز - گستردگی حملات سایبری به وزارتخانه‌ها و نهاد‌های آمریکایی روشن‌تر شده است.

به گزارش میزان مقامات دولت ترامپ اذعان کردند که به برخی آژانس‌های فدرال، وزارت خارجه، وزارت امنیت داخلی و بخش‌هایی از پنتاگون حملات سایبری شده است.

نیویورک تایمز نوشت، کارشناسان پنتاگون در حال تلاش برای تعیین میزان خسارات بر ارتش، آژانس‌های اطلاعاتی و آزمایشگاه‌های هسته‌ای بر اثر این حمله سایبری بسیار پیچیده هستند.

بر اساس گزارش‌ها، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، سفر خود به چند کشور اروپایی را برای بازگشت به آمریکا برای رسیدگی به حملات سایبری به آژانس‌های دولتی را نیمه کاره گذاشته است.

این نشان دهنده افزایش زنگ خطر در دولت ترامپ در مورد یک حمله جاسوسی سایبری است که به طور بالقوه یکی از گسترده‌ترین حملات سایبری تلقی می‌شود. مقامات آمریکا این حمله‌ ها را تا هفته‌های اخیر شناسایی نکرده بودند.

پس از آن، یک شرکت خصوصی امنیت سایبری موسوم به «فایر آی»، اعلام کرد که هکر‌ها با نفوذ به سیستم‌های اطلاعاتی، به برخی نهاد‌ها حمله کرده اند.

در ادامه مشخص شد که وزارت خزانه داری و بازرگانی آمریکا، که اولین آژانس‌ها بودند که به آنها حمله شد، فقط بخشی از یک عملیات بسیار بزرگتر بودند که پیچیدگی آنها حتی متخصصانی را که در سالیان گذشته بر روی مباحث سایبری تمرکز داشتند هم متحیر کرده است.

به گفته کارشناسان سایبری آمریکا، در این حملات به حدود ۱۸ هزار کاربر شخصی و دولتی در آمریکا حمله شده است.

این حملات به وسیله یک ویروس انجام شده است؛ این ویروس با ایجاد نفوذ در این حساب‌های کاربری، به هکر‌ها برای انجام این حملات کمک کرده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه