انتقاد از بودجه ۶۰۰ میلیارد تومانی معاونت علمی
همراه ما باشید

انتقاد از بودجه ۶۰۰ میلیارد تومانی معاونت علمی

آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از کاهش رشد بودجه معاونت علمی ظرف سالیان گذشته, گفت: بودجه معاونت علمی ریاست جمهوری فقط ۶۰۰ میلیارد تومان است.

حسین حق وردی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره بودجه معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور  که در نشست این هفته کمیسیون آموزش و تحقیقات مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: با وجود بودجه اندک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اما اقدامات مهمی در حوزه شرکت‌های دانش بنیان به نتیجه رسیده است.

نماینده مردم شهریار و قدس و ملارد در مجلس با بیان اینکه رقم بودجه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قابل باور نیست، افزود: بودجه این نهاد با وجود اقدامات بزرگ صورت گرفته فقط 600 میلیارد تومان است.

حق وردی تصریح کرد: این در حالی است که بر اساس اظهارات معاون رئیس جمهور، فقط یکی از پردیس‌های زیر نظر معاونت علمی گردش مالی 15 هزار میلیارد تومانی دارد.

وی اضافه کرد: بودجه معاونت علمی طی 10 سال گذشته در مقایسه با رشد بودجه عمومی کشور کمترین رشد را داشته و بودجه این نهاد فقط 2 برابر شده است.

حق وردی با اشاره به شرایط تحریمی تحمیل بر کشور و ضرورت خودکفایی در تولیدات فناور و نوین، بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان تأکید کرد و گفت: معاونت علمی ریاست جمهوری در امور زیربنایی وارد شده‌اند و امروز شاهد هستیم که در بحث‌های مورد نیاز کشور مانند مبارزه با کرونا همین شرکت‌های دانش بنیان پیشرو بوده و اقدامات مهمی هم برای کشف واکسن صورت گرفته که به زودی رسانه‌ای نیز خواهد شد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: البته صندوق نوآوری و شکوفایی به صورت هیأت امنایی اداره می‌شود و زیر نظر معاونت علمی ریاست جمهوری نیست که باید در این زمینه اقداماتی برای تزریق اعتبارات این صندوق به شرکت‌های دانش بنیان صورت گیرد.

به گزارش خانه ملت, لازم به ذکر است بودجه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در لایحه بودجه 1400 رشد 23 درصدی داشته است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه