چین علی بابا را جریمه کرد
همراه ما باشید

چین علی بابا را جریمه کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - مقامات چینی شرکت علی بابا و دو شرکت دیگر را به علت عدم گزارش دادن معاملات خود به رگولاتوری این کشور جریمه کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان بی سی، رگولاتوری چین شرکت بزرگ علی بابا را به علت عدم اعلام صحیح خریدهای گذشته آن جریمه کرد. ناظران بازار این تحول را نشانه‌ای از تصمیم جدی پکن برای ساماندهی حوزه فناوری و کسب و کارهای فعال در این زمینه دانسته‌اند.

علی بابا، لیترچر و شرکت هایوباکس هر یک توسط اداره تنظیم مقررات بازار چین موسوم به اس ای ام آر که رگولاتوری این کشور محسوب می‌شود، حدود ۷۶۵۰۰ دلار جریمه شدند.

هر سه این شرکت‌ها و به خصوص علی بابا در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته‌اند و یکی از علل این رشد خرید شرکت‌های کوچک‌تر خلاق توسط آنها بوده است. اما این موضوع توسط آنها به درستی به مقامات رگولاتوری چین اعلام نشده است. چین نگران است که شرکت‌هایی مانند علی بابا با کنترل انحصار بازار فناوری اطلاعات در این کشور رقبای کوچک‌تر را به حاشیه برانند و کسب و کارهای کوچک‌تر را ورشکست کنند.

خریدهایی که به درستی به رگولاتوری چین اعلام نشده، عبارتند از خرید سهام فروشگاه آنلاین این تایم توسط علی بابا، خرید نیوکلاسیک مدیا توسط لیترچر و خرید چایناپست اسمارت لجستیک توسط هایوباکس.

رگولاتوری چین در حال بررسی این موضوع است که آیا خریدهای یادشده قوانین ضد انحصارطلبی تجاری این کشور را نقض کرده‌اند یا خیر.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه