جاعل Enamad دستگیر شد
همراه ما باشید

جاعل Enamad دستگیر شد

جاعل Enamad دستگیر شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات از شناسایی و دستگیری فردی که با راه‌اندازی یک سایت خرید و فروش کالا نشان نماد اعتماد الکترونیکی را جعل و از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می کرد، خبر داد.

سرهنگ "داود معظمی گودرزی" کارشناسان پلیس فتا با رصد و پایش مستمر سایتی را در فضای مجازی شناسایی کردند که نشان نماد اعتماد الکترونیکی را جعل کرده بود.
وی بیان داشت: در بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد این سایت با طراحی جعلی نماد اعتماد،  مراجعه کنندگان را جلب و طی خرید اینترنتی از شهروندان  کلاهبرداری  می کرده است.
رئیس پلیس فتا عنوان کرد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا و انجام اقدامات اطلاعاتی مدیر سایت که مردی ۳۳ ساله بود شناسایی و با شناسایی هویت و  مخفیگاه وی در یکی از محله های جنوب تهران، متهم با هماهنگی های قضائی دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد. 
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده و تحقیقات تکمیلی به مرجع قضائی معرفی شد، افزود:  شهروندان هنگام خرید اینترنتی روی تصویر لوگوی نماد اعتماد الکترونیکی کیلک کنید تا صفحه مجوز فروشگاه اینترنتی را  مشاهده  و مطمئن شوید که صفحه‌ مزبور، صفحه اصلی مرورگر شماست نه یک عکس و تصویر از یک مرورگر.
سرهنگ گودرزی ابراز داشت: صفحه ای که مجوز دارد حتما باید با آدرسenamad.ir  آغاز شده باشد و حتما آدرس اینترنتی (URL) سایت فروشگاه یا بازار الکترونیکی با آدرسی که در این صفحه معرفی می‌شود باید یکسان باشد.
این مقام سایبری تاکید کرد: حتما در خریدهای اینترنتی از فروشگاه‌هایی خرید کنند که دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه و یا مشاهده جعل Enamad در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه