هوشمندسازی پلیس پیشگیری با راه‌اندازی سامانه مبنا
همراه ما باشید

هوشمندسازی پلیس پیشگیری با راه‌اندازی سامانه مبنا

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: با راه اندازی سامانه مبنا (مانیتورینگ بزرگ نیروهای مسلح) نه تنها اشراف فرماندهان و مدیران در انجام ماموریت‌ها هوشمندانه تر خواهد شد بلکه قدرت تصمیم گیری برای مدیریت صحیح امور ارتقا می یابد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی درحاشیه آئین رونمایی از سامانه مبنا (مانیتورینگ بزرگ نیروهای مسلح) ویژه حوزه ماموریتی پلیس پیشگیری ناجا که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور کاربران سراسر کشور برگزار شد، افزود: اشراف بر حوزه ماموریتی یکی از مطالبات ارزنده و راهبردی فرمانده معظم کل قوا از نیروهای مسلح است که امروز پلیس پیشگیری این افتخار را دارد که به عنوان اولین پلیس تخصصی در ناجا با رونمایی از سامانه کاربردی و مهم مبنا به این مطالبه پاسخ دهد.

وی با تاکید بر ضرورت اشراف بر ماموریت ها در سازمان نیروی انتظامی، گفت: با رونمایی از سامانه مبنا در پلیس پیشگیری، جهش و گام بلندی در اشرافیت مجموعه فرماندهان و کارکنان بر حوزه ماموریتی برداشته خواهد شد.

سردار معصوم بیگی لازمه موفقیت در بازخوردگیری از این سامانه و اشراف درست بر وضعیت حال و آینده را تلاش مجدانه کارکنان در وارد کردن اقلام اطلاعاتی به هنگام و صحیح عنوان کرد و گفت: زمانی اهداف مد نظر در حوزه اشرافیت فرماندهی موضوعیت پیدا خواهد کرد که هر سه ضلع "سامانه"، "ورود اطلاعات" و "بهره برداری و تجزیه و تحلیل اطلاعات" به صورت همزمان پشتیبانی و با دلسوزی خود فرماندهان امور مربوط پیگیری شود.

وی خطاب به کارکنان حاضر در کارگاه آموزشی سامانه مبنا تصریح کرد: این سامانه پلیس را به اجرای بهتر فرآیندها و انجام کار عملیاتی کمک خواهد کرد در نتیجه فرماندهان نیز در تصمیم گیری برای انجام ماموریت ها بیناتر، آگاه‌تر و هوشیارتر خواهند بود ضمن اینکه قدرت اعمال آن ها نیز افزایش خواهد یافت.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه رونمایی از سامانه مبنا در حوزه ماموریتی این پلیس بخشی از هوشمندسازی پلیس پیشگیری به حساب می آید، خاطرنشان کرد: اشراف اطلاعاتی لازمه موفقیت در ماموریت‌ها است لذا ضرورت دارد با تعهد و توجه بیشتر به مسئولیت خود در امور انتظام بخشی و پیشگیری از وقوع جرم، اشرافیت اطلاعاتی خود را به واسطه سامانه‌های تعریف شده افزایش تا زمینه تحقق این مهم فراهم شود.

کارگاه آموزش یک روزه سراسری برای عملیاتی کردن سامانه مزبور به صورت ویدئو کنفرانس در پلیس پیشگیری برگزار شد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه