سمپوزیوم مخابرات 25 آذرماه آغاز می‌شود
همراه ما باشید

سمپوزیوم مخابرات 25 آذرماه آغاز می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری مجازی سمپوزیوم بین المللی مخابرات، از ارائه 53 مقاله و برگزاری 5 کارگاه با موضوع آخرین رویدادها و دستاوردهای این حوزه در این کنفرانس خبر داد.

وحید یزدانیان رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به برگزاری دهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات (IST2020 ) ، گفت: این سمپوزیوم از 25 تا 27 آذرماه سال جاری به صورت کاملا مجازی برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این سمپوزیوم همیشه یک قدم از رویدادهای کشور جلوتر حرکت می کند، افزود: در این سمپوزیوم که از سال 2001 به صورت دوسالانه برگزار می شود رویدادهای روز جهان و آخرین دستاوردهای فناورانه دنیا در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بررسی می شود.
یزدانیان با اشاره به اینکه آخرین تحقیقات و دستاوردهای محققان ایرانی در این کنفرانس ارائه می شود، گفت: ۱۰۷ مقاله به این سمپوزیوم ارسال شد که ۵۳ عنوان از این مقالات مورد قبول کمیته علمی واقع شده و به دلیل شرایط برگزاری سمپوزیوم به صورت مجازی، مقالات در قالب مجموعه ای از نشست ها ارائه می شود.
وی سمپوزیوم بین المللی مخابرات  را دارای 3 محور اصلی در حوزه نسل های آتی اعلام کرد و افزود: شبکه ها، سامانه ها و فناوری های نسل آتی، خدمات و سرویس های نسل آتی و تنظیم مقررات در نسل های آتی محورهای اصلی این کنفرانس را تشکیل می دهد.
رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به پیشنهاد برگزاری 35 کارگاه اشاره کرد و گفت: از این تعداد، 5 پیشنهاد برگزاری کارگاه با عنوان های نسل 6G ، CDN ، بهداشت بر بستر شبکه های مجازی، تحلیل شبکه های اجتماعی با تمرکز بر استخراج فیک نیوزها و موضوع کارگاه پنجم نیز بلاکچین است که یک روز قبل از شروع رسمی این کنفرانس کارگاه های آن آغاز می شود.
وی از حضور3 سخنران بین المللی در این سمپوزیوم خبر داد و افزود: مدیرگروه مطالعاتی استاندارد ITU ، نماینده انجمن بین المللی مهندسین برق و الکترونیک IEEE و مدیر گروه مطالعاتی گروه 17 ITU با تخصص امنیت از سخنرانان بین المللی این سمپوزیوم هستند.
یزدانیان از حضور بیش از 300 نفر از محققان، پژوهشگران، دانشجویان و اساتید دانشگاه در ایران و خارج از کشور در این سمپوزیوم خبر داد و تصریح کرد: افتتاح این سمپوزیوم با سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه