اعضای یک باند اسکیمر دستگیر شدند
همراه ما باشید

اعضای یک باند اسکیمر دستگیر شدند

آی‌سی‌تی‌نیوز - پلیس در اعلام مهم ترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از دستگیری دو نفر که به وسیله دستگاه اسکیمر( دستگاه کارتخوان که اطلاعات بانکی افراد را کپی می کند) موفق شده بودند مبلغ ۴ میلیارد ریال از کارت شهروندان به صورت غیر مجاز برداشت کنند، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس فتا استان فارس با بیان اینکه یکی از روش‌های برداشت غیرمجاز از حساب بانکی مردم، کپی کردن کارت‌های اعتباری آن ها به وسیله دستگاه اسکیمر است، گفت: در این رابطه تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه کردند و تقاضای پیگیری پرونده خود که مبلغ زیادی از حساب آنان به صورت غیر مجاز برداشت شده بود را داشتند.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا طی یک بازه زمانی کوتاه مدت با ۵۰ پرونده شکایت مبنی بر برداشت ۴ میلیارد ریال از حساب‌های بانکی شهروندان مواجه شدند و مطلع شدند که این افراد از دستگاه اسکیمر استفاده کرده‌اند.

سرهنگ سلیمانی گفت: ماموران با بررسی‌های بیشتر متوجه شدند که متهمان با حضور در کارگاه‌ها و ادارات خصوصی به عنوان کارگر ساده مدتی مشغول به کار می‌شدند و به بهانه‌های مختلف از جمله خرید اقدام به کپی کردن کارت‌های همکاران خود می‌کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با تلاش شبانه روزی مأموران و انجام اقدامات پلیسی،  مخفیگاه متهمان مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضائی هر ۲ نفر دستگیر شدند.  متهمان با مشاهده مستندات دقیق ماموران، چاره‌ای جز اعتراف نداشتند و به کپی کردن از ۱۰۰ کارت عابر بانک و برداشت ۴ میلیارد ریال وجه نقد از این طریق در شیراز اعتراف کردند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه